Alpejski Puchar Świata w Eurosporcie

Po tym jak śnieżyce storpedowały rywalizację w Lake Louise, alpejczycy przenieśli się do Beaver Creek. W Kanadzie natomiast rozegrane zostaną w tym tygodniu zmagania pań, które przed tygodniem startowały w Killington. Rywalizację supergigantową i zjazdową za Wielką Wodą pokaże Eurosport. […]

Po tym jak śnieżyce storpedowały rywalizację w Lake Louise, alpejczycy przenieśli się do Beaver Creek. W Kanadzie natomiast rozegrane zostaną w tym tygodniu zmagania pań, które przed tygodniem startowały w Killington. Rywalizację supergigantową i zjazdową za Wielką Wodą pokaże Eurosport.

W czwartek panowie mogli już sprawdzić w warunkach bojowych trasę Birds of Prey – odwołany bieg zjazdowy w Lake Louise zostanie odrobiony w niedzielę w Beaver Creek, a zaplanowany na ten dzień supergigant przeniesiono właśnie na czwartek. Triumfował w nim Marco Odermatt, który tym samym umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Mimo że za alpejczykami już cztery konkursy, wciąż za wcześnie na analizowanie szans poszczególnych zawodników w walce o Kryształową Kulę – choćby dlatego, że czwarte miejsce zajmuje w tej chwili triumfator rywalizacji równoległej w Lech/Zürs, Christian Hirschbühl, a pierwsze zawody slalomowe zaplanowane są na przyszły tydzień. W najbliższych dniach będziemy śledzić zatem głównie szybkościowców – obok Odermatta przede wszystkim Matthiasa Mayera, Vincenta Kriechmayra czy Beata Feuza.

Panie z kolei w tym tygodniu w Lake Louise dopiero rozpoczną zmagania w konkurencjach szybkościowych. Zabraknie w nich Petry Vlhovej – Słowaczka w przeciwieństwie do swojej największej rywalki, Mikaeli Shiffrin, stroni od biegów zjazdowych i (w nieco mniejszym stopniu) od supergigantów i najbliższy start planuje dopiero w przedświątecznych gigantach w Courchevel. Jej absencję będą chciały wykorzystać przede wszystkim Lara Gut-Behrami i Corinne Suter, a także Sofia Goggia, która w minionym sezonie sięgnęła po Małą Kryształową Kulę za zjazd, czy Ester Ledecká. Nie należy też zapominać o Federice Brignone, która jednak nie zaczęła tego sezonu zbyt dobrze.

PIĄTEK – 3 GRUDNIA 2021

18:35 Puchar Świata, Beaver Creek, USA: SUPERGIGANT MĘŻCZYZN na żywo


20:20 Puchar Świata, Lake Louise, Kanada: ZJAZD KOBIET na żywo

SOBOTA – 4 GRUDNIA 2021

19:00 Puchar Świata, Beaver Creek, USA: ZJAZD MĘŻCZYZN na żywo


20:30 Puchar Świata, Lake Louise, Kanada: ZJAZD KOBIET na żywo

NIEDZIELA – 5 GRUDNIA 2021

18:30 Puchar Świata, Lake Louise, Kanada: SUPERGIGANT KOBIET na żywo

20:00 Puchar Świata, Beaver Creek, USA: ZJAZD MĘŻCZYZN na żywo

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.