Grand Prix Arabii Saudyjskiej F1 na antenie Eleven Sports 1

Za dziesięć dni na pewno będziemy znali już nazwisko Mistrza Świata Formuły 1. Być może nawet poznamy je już podczas najbliższego weekendu. Max Verstappen czy Lewis Hamilton? To pytanie zadają sobie wszyscy.  Tegoroczny sezon jest najbardziej wyrównany od wielu lat, […]

Za dziesięć dni na pewno będziemy znali już nazwisko Mistrza Świata Formuły 1. Być może nawet poznamy je już podczas najbliższego weekendu. Max Verstappen czy Lewis Hamilton? To pytanie zadają sobie wszyscy. 

Tegoroczny sezon jest najbardziej wyrównany od wielu lat, jeśli mówimy o walce o tytuł mistrzowski. Lewis Hamilton i Max Verstappen na przestrzeni całego roku wielokrotnie wymieniali się pozycją lidera. Po dwudziestu rozegranych wyścigach to Holender jest bliżej końcowego sukcesu. Kierowca ekipy Red Bull Racing ma osiem punktów więcej od przedstawiciela Mercedesa. Nie jest to jednak zbyt duża zaliczka i obydwaj kierowcy posiadają jeszcze ogromne szanse na wywalczenie tytułu. W przypadku Hamiltona mówimy o potencjalnym ósmym sukcesie, a dla Verstappena byłoby to pierwsze tak ważne osiągnięcie. Dwa ostatnie wyścigi padły łupem Hamiltona, który zarówno w Brazylii, jak również w Katarze, stawał na najwyższym stopniu podium. Teraz kierowców czeka kolejna podróż w nieznane.

Areną zmagań podczas zbliżających się dni będzie Jeddah Street Circuit. Dla wszystkich kierowców będzie to pierwsza styczność z tym obiektem, bowiem dopiero co został on ukończony. Co możemy o nim powiedzieć? Na pewno będzie bardzo szybko. Charakteryzuje się on wysokimi średnimi prędkościami, ale za to jest bardzo wąski, co przy nienagumowanym asfalcie i braku znajomości nitki toru, może skutkować niebezpiecznymi sytuacjami. W związku z tym ważny będzie piątek, kiedy rozegrane zostaną dwie sesje treningowe. Dwie godziny będą istotne w kontekście zapoznania się z obiektem. Jedno jest pewne – żaden z zespołów nie ma na starcie przewagi w postaci bardziej lub mniej sprzyjającego toru. Takowa przewaga może stworzyć się dopiero po treningach. Niewątpliwie będą to wymagające i intensywne sesje, które mogą zaważyć na dalszej części weekendu wyścigowego.

Hamilton czy Verstappen? Verstappen czy Hamilton? To jedno pytanie w dwóch wariantach towarzyszy nam przez cały sezon. Raz więcej szans dawaliśmy Hamiltonowi, raz Verstappenowi. Przewaga jednego czy drugiego nigdy nie była na tyle wyraźna, że z pełną odpowiedzialnością mogliśmy stwierdzić, że to właśnie dany zawodnik jest stuprocentowym faworytem. Nieprzyzwyczajeni do takiej walki w erze hybrydowej, dostaliśmy rywalizację godną nazywania walką o tytuł mistrzowski. Kto i kiedy będzie świętował?

PIĄTEK – 3 GRUDNIA 2021

14:00 Formuła 1 – Grand Prix Arabii Saudyjskiej: STUDIO na żywo
*(również o 15:40)

Studio: Aldona Marciniak – Robert Smoczyński, Michał Gąsiorowski

14:25 Formuła 1 – Grand Prix Arabii Saudyjskiej: I SESJA TRENINGOWA na żywo

Komentarz: Michał Gąsiorowski – Mikołaj Sokół

17:30 Formuła 1 – Grand Prix Arabii Saudyjskiej: STUDIO na żywo
*(również o 19:10)

Studio: Aldona Marciniak – Robert Smoczyński, Mikołaj Sokół

17:55 Formuła 1 – Grand Prix Arabii Saudyjskiej: II SESJA TRENINGOWA na żywo

Komentarz: Michał Gąsiorowski – Mikołaj Sokół


SOBOTA – 4 GRUDNIA 2021

14:30 Formuła 1 – Grand Prix Arabii Saudyjskiej: STUDIO na żywo
*(również o 16:10)

Studio: Aldona Marciniak – Robert Smoczyński

14:55 Formuła 1 – Grand Prix Arabii Saudyjskiej: III SESJA TRENINGOWA na żywo

Komentarz: Michał Gąsiorowski – Mikołaj Sokół

17:00 Formuła 1 – Grand Prix Arabii Saudyjskiej: STUDIO na żywo
*(również o 19:10)

Studio: Aldona Marciniak – Robert Smoczyński, Michał Gąsiorowski

17:55 Formuła 1 – Grand Prix Arabii Saudyjskiej: SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo

Komentarz: Michał Gąsiorowski – Mikołaj Sokół

NIEDZIELA – 5 GRUDNIA 2021

16:30 Formuła 1 – Grand Prix Arabii Saudyjskiej: PARADA KIEROWCÓW 

Komentarz: Mikołaj Sokół

17:30 Formuła 1 – Grand Prix Arabii Saudyjskiej: STUDIO 
*(również o 20:30)

Studio: Aldona Marciniak – Robert Smoczyński, Mikołaj Sokół

18:25 Formuła 1 – Grand Prix Arabii Saudyjskiej: WYŚCIG 

Komentarz: Michał Gąsiorowski – Mikołaj Sokół

About Michał Winiarczyk