Angielska Championship wraca do gry! Czas na 38. kolejkę tych rozgrywek

Wydawało się, że epidemia koronawirusa doprowadzi do przedwczesnego zakończenia sezonu angielskiej Championship. Ostatecznie jednak udało się wrócić do gry po trzech miesiącach przerwy. Spotkania będą odbywały się jak na razie przy pustych trybunach. W sobotę o 13:30 rozpocznie się starcie […]

W sobotę o 13:30 rozpocznie się starcie pomiędzy Fulham a Brentford. To bez dwóch zdań najciekawiej zapowiadający się mecz 38. kolejki. Gospodarze zajmują 3. miejsce w tabeli z dorobkiem 64. punktów na koncie, goście natomiast plasują się jedną pozycję niżej ze stratą 4. „oczek” do swoich najbliższych rywali. Ewentualna wygrana pozwoliłaby więc na zmniejszenie dystansu. W ostatnich pojedynkach przed przerwą spowodowaną pandemią lepiej spisywała się drużyna z Londynu, ale w tej chwili nie ma to żadnego znaczenia. Dyspozycja obu ekip pozostaje dla nas zagadką. Jedno jest pewne – zarówno jedni, jak i drudzy będą bardzo zdeterminowani, żeby z przytupem wejść w końcową fazę sezonu i powalczyć o bezpośredni awans do Premier League. W grudniowej rywalizacji tych zespołów minimalnie górą było Brentford (1-0).