Koniec ligowego szczypiorniaka

Rozgrywki PGNiG Superligi, piłkarek, jak i piłkarzy ręcznych, zostały zakończone a mistrzami Polski zostały drużyny – MKS Perła Lublin i PGE Vive Kielce. Taką decyzję podjęła Superliga Sp. z o.o., odpowiedzialna za ich przeprowadzenie.

– Ze względu na aktualną sytuację związaną z rozprzestrzeniającym się koronawirusem SARS-CoV-2 i wprowadzenie stanu epidemii w Polsce, Komisarz Ligi, w porozumieniu z zarządem Superligi Sp. z o.o., odpowiedzialnej za zarządzanie rozgrywkami PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet  podjął decyzję o zakończeniu rozgrywek sezonu 2019/2020 – napisano w oficjalnym komunikacie.

Końcowa kolejność w obu tabelach jest zachowaniem ilości punktów zdobytych przez drużyny do dnia 12 marca 2020.

Rywalizację mężczyzn 17. raz w historii na pierwszym miejscu zakończyła drużyna PGE VIVE Kielce z dorobkiem 72. punktów, za ich plecami uplasowali się szczypiorniści Orlen Wisły Płock- 69 punktów. Najniższy stopień podium przypadł drużynie NMC Górnik Zabrze- 57 punktów.

W rywalizacji kobiet, po raz pierwszy w lidze zawodowej, a 22. raz w historii rozgrywek zostały zawodniczki MKS Perły Lublin. Złoty medal w tym wyjątkowym sezonie dało zdobycie 53. punktów. Ze stratą 4. punktów do triumfatorek rozgrywek sezon zakończył zawodniczki Metraco Zagłębia Lubin. Brąz przypadł drużynie KPR Gmina Kobierzyce która w dniu 12 marca miała na swoim koncie 39 punktów.

– Podjęta została również decyzja o braku spadków. Tak więc wszystkie osiem drużyn z ligi kobiet i 14 z męskiej spełniło kryterium sportowe wymagane do otrzymania prawa do startu w rozgrywkach sezonu 2020/2021 – napisano w oświadczeniu.