Liga Mistrzów: APOEL Nikozja remisuje z Ajaxem!

W 2. kolejce piłkarskiej Ligi Mistrzów w cypryjskiej Nikozji, miejscowy APOEL podejmował potentata Eredivisie, Ajax Amsterdam. Mecz zakończył się wynikiem 1-1, co obie te ekipy stawia w ciężkim położeniu przed kolejnymi meczami fazy grupowej, bo w grupie F znajdują się […]

W 2. kolejce piłkarskiej Ligi Mistrzów w cypryjskiej Nikozji, miejscowy APOEL podejmował potentata Eredivisie, Ajax Amsterdam. Mecz zakończył się wynikiem 1-1, co obie te ekipy stawia w ciężkim położeniu przed kolejnymi meczami fazy grupowej, bo w grupie F znajdują się jeszcze PSG i FC Barcelona.

Mecz rozpoczął się od ataków gości, którzy już w trzeciej minucie meczu za sprawą Kolbeinna Sightorssona powinni objąć prowadzenie. Islandczyk nie wykorzystał sytuacji oko w oko z bramkarzem. W 28. minucie było już jednak 0-1. Strzał Lasse Schoene wybronił jeszcze bramkarz gości, ale przy dobitce Lucasa Andersena już nie był w stanie nic zrobić. Radość Holendrów nie trwała jednak długo. Dwie minuty później, po zagraniu piłki ręką w polu karnym przez van Rhijna, ekipa z Nikozji wykonywała rzut karny, a Gustavo Mendoca nie miał problemów z wykorzystaniem „jedenastki”. Końcówka pierwszej połowy nie przyniosła już większych emocji.

Początek drugiej części gry również nie był porywający. W 54. minucie APOEL wyprowadził groźną kontrę, jednak zakończyła sie ona fiaskiem. Od 70. minuty zaczęły się jednak prawdziwe emocje. W 71. minucie obaj bramkarze popisali się świetnymi interwencjami. Najpierw Cliessen wybronił groźny strzał Sergio, a chwilę później Sightorssona w świetnej sytuacji zatrzymał Pardo. Końcówka meczu należała do gości. W 82. minucie rzutu wolnego nie wykorzystał van Rhijn, choć jego strzał sprawił kłopoty bramkarzowi cypryjskiej ekipy. W drugiej minucie doliczonego czasu gry, Holendrzy mieli piłkę meczową. Thulami Serero po znakomitej akcji Sightorssona znalazł się niepilnowany na 13. metrze, ale nie uderzył fatalnie. 1-1!

APOEL Nikozja 1-1 (1-1) Ajax Amsterdam
0-1 Lucas Andersen
1-1 Gustavo Manduca

Żółte kartki: Amorin, Aloneftis – Moisander, Viergever, Cillessen, Sighthorsson

APOEL Nikozja: Pardo – Sérgio, Guilherme, Carlão, Antoniades – Gomes (71. De Vincenti), Morais (C), Vinicius, Aloneftis – Manduca (79. Efrem), Sheridan (81. Djebbour).

Ajax Amsterdam: Cillessen – van Rhijn, Veltman, Moisander (C), Boilesen – Claassen, Viergever, Serero – Schoene (74. El Ghazi), Sigthorsson, Andersen (74. Kishna).

Sędzia: M. Mazić