Liga Mistrzów: BATE pokonuje Athletic!

Po wysokiej porażce 0:6 z Porto piłkarze BATE Borysow sprawili niewielką niespodziankę ogrywając u siebie w drugiej serii gier pogrążone w kryzysie Athletic 2:1. Gospodarze od początku przystąpili do spotkania, by zrekompensować się za fatalny występ w pierwszej kolejce. Efekt […]

Po wysokiej porażce 0:6 z Porto piłkarze BATE Borysow sprawili niewielką niespodziankę ogrywając u siebie w drugiej serii gier pogrążone w kryzysie Athletic 2:1.

Gospodarze od początku przystąpili do spotkania, by zrekompensować się za fatalny występ w pierwszej kolejce. Efekt dobrej gry przyszedł już po niespełna dwudziestu minutach gry, kiedy to futbolówkę do siatki wpakował Denisa Poljakov. Kilkanaście minut później stadion w Mińsku wpadł w ekstazę, kiedy po trafieniu Aleksandra Karnickiego mistrzowie Białorusi objęli już dwubramkowe prowadzenie!

Jeszcze przed przerwą gola kontaktowego strzelił lider przyjezdnych, Aritz Aduriz. W drugiej połowie, znacznie nudniejszej działo się wiele mniej, a niemrawe ataki gości nie przyniosły efektu, wobec czego Baskowie spadli po tej porażce na ostatnie miejsce w swojej grupie. Liderem pozostaje FC Porto.

BATE  – Athletic 2:1 (2:1)
1:0 – Polyakov 19′

2:0 – Karnitskiy 41′
2:1  – Aduriz 45′

BATE Borysów: Chernik – Khagush, Polyakov, Filipenko, Mladenovic – Gordejchuk (90+2. Olekhnovich), Yablonski, Volodjko, Volodjko (80. Yakovlev) – Karnitskiy (86. Rodionov), Signevich.

Athletic Bilbao: Iraizoz – Iraola (77. Toquero), San José, Laporte, Balenziaga – Etxebarria, Iturraspe, Rico (46. Susaeta) – Muniain, Aduriz, Gómez (46. de Marcos)