Liga Europy: ASSE i Dnipro nadal bez zwycięstwa.

Dziś na Stade Geoffroy-Guichard spotkały się zespoły, które w obecnej edycji LE jeszcze nie wygrały. Saint Etienne nie zdołało udokumentować swojej przewagi golem, ale i tak „Zieloni” powinni być zadowoleni, ponieważ w pierwszej połowie Ruffier obronił rzut karny. W drugim […]

Dziś na Stade Geoffroy-Guichard spotkały się zespoły, które w obecnej edycji LE jeszcze nie wygrały. Saint Etienne nie zdołało udokumentować swojej przewagi golem, ale i tak „Zieloni” powinni być zadowoleni, ponieważ w pierwszej połowie Ruffier obronił rzut karny. W drugim meczu tej grupy Inter pokonał Qarabag Agdam 2:0.

W 27 minucie sędzia Tudor podyktował rzut karny dla gości. Kalinić faulowany był przez kaptan ASSE – Perrin’a, który otrzymał jeszcze dodatkowo żółtą kartkę. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Kalinić, ale jego strzał zatrzymał bramkarz „Zielonych”. W 34 minucie Boyko obronił strzał Clerc’a z 15 metrów. Wcześniej obrońca gospodarzy otrzymał dobre podanie od Gradel’a.

Druga połowa bardzo dobrze mogła zacząć się dla gospodarzy, ale w 50 minucie strzał Monnet-Paquet z dwóch metrów zatrzymał Boyko. W 59 minucie znów zaatakowali gospodarze. Van Wolfswinkel wślizgiem skierował piłkę w stronę bramki, ale trafił tylko w boczną siatkę, chociaż kibice na stadionie już widzieli ją w bramce. W 77 minucie Boyko wygrał kolejny pojedynek z zawodnikiem ASSE. Tym razem Gradel z kilku metrów trafił w bramkarza Dnipra.

AS Saint-Etienne 0:0 (0:0) Dnipro Dniepropietrowsk

Sędzia: Alexandru Tudor (Rumunia)

Żółte kartki: Perrin, Sall – Zozulyia, Fedetskiy, Mazuch, Shakhov, Douglas

Składy:

ASSE: Ruffier – Clerc, Sall, Perrin, Tabanou – Lemoine, Clement – Gradel, Cohade(76. Corgnet), Monnet-Paquet – van Wolfswinkel

Dnipro: Boyko – Fedetskiy, Douglas, Mazuch, Strinic – Politylo, Kankava (80. Shakhov), Kravchenko, Bruno Gama – Kalinic (55. Konoplyanka), Zozulya (74. Seleznyov)