Autumn Nations Series w nSport+

Jesień na półkuli północnej to okres spotkań towarzyskich pomiędzy reprezentacjami rugby. Mecze pokazywać będzie nSport+. W zeszłym roku, zdominowanym przez pandemię, tradycyjne jesienne mecze nabrały formę turnieju Autumn Nations Cup. W tym powrócono do koncepcji spotkań towarzyskich, choć zaliczanych do […]

Jesień na półkuli północnej to okres spotkań towarzyskich pomiędzy reprezentacjami rugby. Mecze pokazywać będzie nSport+.

W zeszłym roku, zdominowanym przez pandemię, tradycyjne jesienne mecze nabrały formę turnieju Autumn Nations Cup. W tym powrócono do koncepcji spotkań towarzyskich, choć zaliczanych do rankingu, a te organizowane na terenie uczestników Pucharu Sześciu Narodów rozgrywane są pod szyldem „Autumn Nations Series”.

Seria zostanie zainaugurowana w sobotę. Na antenie nSport+ będzie można obejrzeć mecz na Millenium Stadium w Cardiff, gdzie Walijczycy podejmować będą Nowozelandczyków. Przed tygodniem All Blacks grali w Waszyngtonie z reprezentacją USA, nad którą odnieśli piorunujące zwycięstwo 104:14 – najwyższe w historii starć pomiędzy tymi dwiema ekipami. Był to drugi w tym roku trzycyfrowy wynik podopiecznych Iana Fostera, którzy w lipcu rozgromili Tonga 102:0. Z kolei Walijczycy w marcu zwyciężyli Puchar Sześciu Narodów, tracąc jednak szansę na Wielki Szlem (komplet zwycięstw) po przyłożeniu Francuzów w końcówce ostatniego meczu, które dało Les Bleus wygraną 32:30. W lipcowych sparingach natomiast odnieśli łatwe zwycięstwo z Kanadą, ale z Argentyną zanotowali remis i porażkę.

Wspomnieni Tongijczycy również wybiegną na boisko w sobotę – w Edynburgu zmierzą się ze Szkotami. Po najwyższej w historii porażce (wyrównany wynik z meczu również przeciwko Nowej Zelandii sprzed 21 lat) 15. reprezentacja rankingu światowego szykuje się do przyszłorocznego turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata – prawo startu w nim rugbyści z Tonga wywalczyli pokonując w lipcu reprezentację Wysp Cooka w „meczu pocieszenia” po przegranym dwumeczu o bezpośredni awans z Samoa. Szkoci natomiast w lipcu mieli rozegrać mecze z Anglikami, Rumunami i Gruzinami, jednak wszystkie trzy zostały odwołane. Punktem odniesienia jest dla nich zatem Puchar Sześciu Narodów – pomimo zajętego w nim czwartego miejsca w rankingu światowym wciąż plasują się na siódmym miejscu, m.in. przed Walijczykami.

SOBOTA – 30 PAŹDZIERNIKA 2021

18:25 Autumn Nations Series: WALIA – NOWA ZELANDIA