9. kolejka Ekstraligi Rugby w transmisjach internetowych

W najbliższy weekend rozegrana zostanie dziewiąta kolejka Ekstraligi Rugby. Mecze będzie można obejrzeć za pośrednictwem internetu, w tym na stronie sport.tvp.pl. Hitem kolejki będzie mecz czwartej w tabeli Lechii z wiceliderem ze stolicy. Up Fitness Skra Warszawa jednak pomimo rozegranego […]

W najbliższy weekend rozegrana zostanie dziewiąta kolejka Ekstraligi Rugby. Mecze będzie można obejrzeć za pośrednictwem internetu, w tym na stronie sport.tvp.pl.

Hitem kolejki będzie mecz czwartej w tabeli Lechii z wiceliderem ze stolicy. Up Fitness Skra Warszawa jednak pomimo rozegranego jednego meczu więcej traci do lidera z Sopotu trzy punkty. Lechia natomiast po ostatniej porażce w Sochaczewie spadła za ekipę Orkana, wciąż jednak plasując się w strefie medalowej. Na kolejne potknięcie gdańszczan, będących rewelacją rundy jesiennej, czekają Edach Budowlani Lublin – ich czeka mecz z najbardziej niepewną ekipą z Łodzi. Przed tygodniem Master Pharm Rugby pokonał Juvenię, ale pozwolił krakowianom zdobyć punkt bonusowy za przegraną w granicach siedmiu punktów. Wciąż jednak mowa o szóstej drużynie w tabeli – pomimo dwóch zaległych spotkań.

Wspomniana Juvenia w tym tygodniu podejmować będzie Orkana Sochaczew, który po słabym początku sezonu pnie się w górę tabeli i z pewnością celuje w tym roku w grę w finale Ekstraligi. Tam, jak się wydaje, ponownie pewne miejsce ma MKS Ogniwo Sopot – niepokonany w sześciu meczach, w dodatku z punktem bonusowym w każdym z nich. W sobotę lider tabeli uda się na wyjazdowy mecz trójmiejskich derbów z Arką Gdynia – siódmą w tabeli, która zwycięstwa odnosiła wyłącznie na najsłabszych w lidze siedleckiej Pogonii oraz Posnanii, ale też potrafiła wywalczyć punkty na Lechii i Skrze.

Awenta Pogoń Siedlce i Posnania zmierzą się ze sobą w meczu ekip z dołu tabeli. Drużyna ze stolicy Wielkopolski nie będzie już miała w rundzie jesiennej lepszej okazji do zdobycia pierwszych punktów do tabeli. Pogoń natomiast pomimo kompletu przegranych w siedmiu dotychczasowych spotkaniach zarobiła dwa bonusy, dzięki czemu przed startem nadchodzącej kolejki wyprzedza beniaminka z Grodu Przemysława.

Aby przejść do relacji na Youtube, kliknij w logo kanału.

SOBOTA – 30 PAŹDZIERNIKA 2021

14:00 Ekstraliga Rugby – 9. kolejka: EDACH BUDOWLANI LUBLIN – MASTER PHARM RUGBY ŁÓDŹ
https://ksbudowlani.com/wp-content/uploads/2021/02/KSBudowlani-Lublin-logo2018-wyci%C4%99te.png

14:00 Ekstraliga Rugby – 9. kolejka: RZKS JUVENIA KRAKÓW – RC ORKAN SOCHACZEW


16:00
Ekstraliga Rugby – 9. kolejka: RC ARKA GDYNIA – MKS OGNIWO SOPOT

https://yt3.ggpht.com/ytc/AKedOLSgBbqbFKarN4xUe1Nv5vkihmuXZyu-RI51yULN=s48-c-k-c0x00ffffff-no-rj

NIEDZIELA – 31 PAŹDZIERNIKA 2021

12:55 Ekstraliga Rugby – 9. kolejka: AWENTA POGOŃ SIEDLCE – KS POSNANIA POZNAŃ
https://yt3.ggpht.com/ytc/AKedOLR-dgGoeDfDgiEi7mWo4-ph1QCN2hrJBNJ6Y3uB=s48-c-k-c0x00ffffff-no-rj

13:50 Ekstraliga Rugby – 9. kolejka: RC LECHIA GDAŃSK – UP FITNESS SKRA WARSZAWA

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.