Weekend ze sportami motorowymi w TV

Ostatnie dni października nie będą pozbawione emocji związanych ze sportami motorowymi. Jak już wielokrotnie pisaliśmy, nie ma takiego pojęcia jak weekend niewyścigowy. Przygotujmy się na kolejne wydarzenia. Zaczynamy weekend wyścigowy.  Sobota dla fanów sportów motorowych wzbogacona będzie o polski akcent. […]

Ostatnie dni października nie będą pozbawione emocji związanych ze sportami motorowymi. Jak już wielokrotnie pisaliśmy, nie ma takiego pojęcia jak weekend niewyścigowy. Przygotujmy się na kolejne wydarzenia. Zaczynamy weekend wyścigowy. 

Sobota dla fanów sportów motorowych wzbogacona będzie o polski akcent. W przedostatniej rundzie sezonu World Endurance Championship, która będzie miała miejsce na torze w Bahrajnie, oprócz startu polskiej ekipy Inter Europol Competition, weźmie udział Robert Kubica. Krakowianin wystartuje w barwach ekipy High Class Racing, rywalizującej w klasie LMP2. Jego obecność bardzo dobrze wpłynęła na postawę zespołu w kwalifikacjach. Dzięki świetnej jeździe Polaka, zastępującego nieobecnego Jana Magnussena, duńska ekipa zajęła siódme miejsce w LMP2 i dziesiąte w zestawieniu ogólnym. Dość powiedzieć, że to najlepszy wynik High Class Racing w całym sezonie. Jak poradzą sobie duńscy kierowcy – Dennis Andersen i Anders Fjordbach wraz z Robertem Kubicą? O tym przekonamy się już w sobotę. Transmisja sześciogodzinnej rywalizacji będzie dostępna w Eurosporcie 1 i Polsacie Sport Extra.

W weekend przeniesiemy się także do Stanów Zjednoczonych. Już po raz przedostatni w tym sezonie. Czas bowiem na dwa końcowe wyścigi serii NASCAR Xfinity Series i NASCAR Cup Series. W tym momencie kierowcy przygotowują się do rywalizacji na torze Martinsville Speedway. Udamy się do Ridgeway, do stanu Virginia. Na chwilę obecną najbliżej wywalczenia tytułów mistrzowskich są Austin Cindric i Chase Elliott, którzy zgromadzili taką samą liczbę punktów w NASCAR Xfinity Series oraz Kyle Larson – prowadzący w pucharowej rywalizacji. Jakie będą ostateczne rozstrzygnięcia? To wyjaśni się podczas dwóch najbliższych weekendów. Transmisje na antenach Sportklubu i Motowizji.

Aby dopełnić ofertę programową zawierającą wyścigi samochodowe, nie możemy nie wspomnieć o Repco Supercars Championship. W australijskich zmaganiach w trwającym sezonie najlepiej spisuje się Shane Van Gisbergen. Nowozelandzki kierowca w klasyfikacji generalnej ma sporą przewagę nad rywalami i pewnie zmierza po tytuł mistrzowski. Wyścigi o bardzo wczesnych godzinach transmitowane będą na antenie Sportklubu. Z kolei na antenie Eurosportu 2 i w usłudze Eurosport Player zobaczymy kolejną rundę Motocyklowych Mistrzostw Świata. W niedzielę zakończony zostanie tryptyk włoskich zmagań. Po ostatnich emocjach liczymy na kolejne, a sytuacja w walce o mistrzostwo stała się jeszcze bardziej pasjonująca.

SOBOTA  30 PAŹDZIERNIKA 2021

09:45 FIA World Endurance Championship – 6 Hours of Bahrain: WYŚCIG na żywo
*(w Polsat Sport Extra do 14:00, od 14:00 w Polsat Sport News)

Komentarz w Eurosporcie: Krzysztof Woźniak, Maciej Puchała, Andrzej Mielczarek
Komentarz w Polsacie: Krystian Sobierajski, Grzegorz Jędrzejewski

09:50 Repco Supercars Championship, Sydney, Australia: WYŚCIG 1 na żywo

Komentarz: Marcin Grzywacz


NIEDZIELA  31 PAŹDZIERNIKA 2021

00:00 NASCAR Xfinity Series, Kansas City, USA: WYŚCIG 

Komentarz: Michał Olszak

02:35a Repco Supercars Championship, Sydney, Australia: WYŚCIG 2. na żywo

Komentarz: Marcin Grzywacz

06:05 Repco Supercars Championship, Sydney, Australia: WYŚCIG 3. na żywo

Komentarz: Marcin Grzywacz

12:00 Mistrzostwa Świata Motocross, Garda, Włochy: WYŚCIG 1. MX2 na żywo

Komentarz: Andrzej Mielczarek

13:00 Mistrzostwa Świata Motocross, Garda, Włochy: WYŚCIG 1. MXGP na żywo

Komentarz: Andrzej Mielczarek

15:00 Mistrzostwa Świata Motocross, Garda, Włochy: WYŚCIG 2. MX2 na żywo

Komentarz: Andrzej Mielczarek

16:00 Mistrzostwa Świata Motocross, Garda, Włochy: WYŚCIG 2. MXGP na żywo

Komentarz: Andrzej Mielczarek


19:00 NASCAR Cup Series, Ridgeway, USA: WYŚCIG 

Komentarz: Szymon Tworz – Michał Budziak

About Michał Winiarczyk