Gala bokserska w Las Vegas

Mistrzowski boks wreszcie wraca. 9 czerwca na gali Top Rank w Las Vegas wystąpi mistrz świata WBO wagi piórkowej, wicemistrz olimpijski z Rio Shakur Stevenson (13-0, 7 KO). Pierwotnie jego rywalem miał być Rafael Rivera, jednak ostatecznie zastąpił go Felix […]

Mistrzowski boks wreszcie wraca. 9 czerwca na gali Top Rank w Las Vegas wystąpi mistrz świata WBO wagi piórkowej, wicemistrz olimpijski z Rio Shakur Stevenson (13-0, 7 KO). Pierwotnie jego rywalem miał być Rafael Rivera, jednak ostatecznie zastąpił go Felix Caraballo (13-1-2, 9 KO). O nazwisku nowego rywala poinformował współmenadżer Stevensona, były mistrz olimpijski i były mistrz świata Andre Ward.

Przypomnijmy, że Stevenson zdobył tytuł w październiku zeszłego roku, wysoko wygrywając na punkty z Joetem Gonzalezem. W marcu tego roku ”Nieustraszony” miał skrzyżować rękawice z Miguelem Marriagą w pierwszej obronie, ale pandemia koronawirusa pokrzyżowała te plany.

Co wiemy o rywalu Stevensona? Portorykańczyk Caraballo jest na fali pięciu zwycięstw z rzędu, odniesionych przed swoją publicznością w Mayaguez. Rywale byli jednak mało znaczący i wydaje się, że Stevenson nie powinien mieć trudnej przeprawy. Na jakość przeciwnika możemy tym razem przymknąć oko – w końcu czasy są wyjątkowe. Ważna uwaga: starcie odbędzie się w wadze super piórkowej, pas mistrzowski nie znajdzie się w stawce.

ŚRODA – 10 CZERWCA 2020

01:00 Boks: Gala w Las Vegas: waga superpiórkowa: Shakur Stevenson – Felix Caraballo na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Mateusz Bartkowiak