Półfinały Pucharu Niemiec w Eurosporcie 1

W walce o Puchar Niemiec pozostały tylko cztery zespoły. Już we wtorek i środę – 9 i 10 czerwca – Eurosport 1 pokaże na żywo mecze półfinałowe FC Saarbruecken – Bayer Leverkusen oraz Bayern Monachium – Eintracht Frankfurt. We wtorek […]

W walce o Puchar Niemiec pozostały tylko cztery zespoły. Już we wtorek i środę – 9 i 10 czerwca – Eurosport 1 pokaże na żywo mecze półfinałowe FC Saarbruecken – Bayer Leverkusen oraz Bayern Monachium – Eintracht Frankfurt.

We wtorek zespół z ligi regionalnej (odpowiednik naszej 4 ligi)  Saarbruecken zmierzy się z Bayerem. Gospodarze są niespodziewanym uczestnikiem tej fazy DFB Pokal. Zawodnicy Kwasnioka Lukasa są liderami w czwartej lidze. W drodze do półfinałów wyeliminowali wyżej notowane ekipy: Regensburg, FC Koeln, Karlsruher oraz Fortunę Düsseldorf. Leverkusen ma w Bundeslidze tyle samo punktów co czwarty w tabeli zespół z Moenchengladbach. Co ciekawe obie drużyny grał ze sobą dwukrotnie.Było to w latach…92|93. Pierwsze spotkanie na Hermann-Neuberger-Stadion wygrali gospodarze, a w drugim padł remis.

Bayern Monachium powalczy o awans do finału Pucharu Niemiec z Eintrachtem Frankfurt. Mistrzowie Niemiec i obrońcy tytułu będą mieli szansę wzięcia rewanżu za finał z 2018 roku, gdy niespodziewanie drużyna z Frankfurtu wygrała 3:1. Eintracht wystąpił w finałowym spotkaniu także w 2017 roku, kiedy musiał uznać wyższość Borussii Dortmund.

WTOREK – 9 CZERWCA 2020

20:30 DFB Pokal – półfinał: FC SAARBRUECKEN – BAYER LEVERKUSEN na żywo
Eurosport 1 HDEurosport Player
komentarz: Tomasz Lach, Sławomir Chałaśkiewicz
studio: Edward Durda, Mateusz Borek, Sławomir Chałaśkiewicz

ŚRODA – 10 CZERWCA 2020

20:3DFB Pokal – półfinał: BAYERN MONACHIUM – EINTRACHT FRANKFURT na żywo
Eurosport 1 HDEurosport Player
komentarz: Mateusz Borek, Sławomir Chałaśkiewicz
studio: Edward Durda, Tomasz Lach, Sławomir Chałaśkiewicz

About Mateusz Bartkowiak