Bundesliga: Hamburger SV z TSG Hoffenheim na remis.

Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie Hamburgera SV z TSG Hoffenheim. Zespół z Eugenem Polanskim w składzie dalej jest niepokonany w tym sezonie Bundesligi, a HSV nadal zajmuje spadkowe miejsce w tabeli. bundesliga.com Spotkanie zaczęło się bardzo spokojnie, żadna ze stron […]

bundesliga.com

Spotkanie zaczęło się bardzo spokojnie, żadna ze stron nie inicjowała bardziej ryzykownych akcji. W 15. minucie jednak doskonałym podaniem obsłużony został  Anthony Modeste, a ten wykorzystał sytuacje posyłając piłke między nogami Jaroslava Drobnego. W 21. minucie następna okazje po stałym fragmencie gry zmarnowali goście, uderzenie głową Rudego obronił bramkarz gospodarzy, a dobitka Firmino z przewrotki była niecelna. Gracze Hamburgera nie zamierzali się jednak poddawać, najpierw strzelał Van der Vaart, zaraz po nim próbował Mullera, lecz brmakarz TSG dobrze się zachował. W następnej akcji Baumann miał już niewiele do powiedzenia, Pierre-Michel Lasogga dostał prostopadłe podanie od Arslana, po czym wygrał sytuację oko w oko z bramkarzem i wyrównał wynik spotkania.

W drugiej połowie wymiana ciosów trwała dalej. W 55. minucie po strzale z dystansu Firmino, piłka trafiła w słupek bramki Drobnego. Po rzucie wolnym z 66. minuty spotkania uderzana przez Lasogge piłka zatrzepotała za to w bocznej siatce bramki. W 79. minucie kolejny strzał snajpera HSV, jednak tym razem piłka trafiła w poprzeczkę. W końcówce po raz kolejny dobrze interweniował bramkarz „Wiśniaków” i mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów.

Hamburger SV – TSG Hoffenheim 1:1 (1:1)
0:1 Modeste 15′
1:1 Lasogga 34′

HSV: 1. Jaroslav Drobný – 2. Dennis Diekmeier (30, 39. Ashton Götz), 5. Johan Djourou, 4. Heiko Westermann, 22. Matthias Ostrzolek – 27. Nicolai Müller, 8. Tolgay Arslan (79, 17. Zoltán Stieber), 21. Valon Behrami, 23. Rafael van der Vaart (66, 7. Marcell Jansen), 18. Lewis Holtby – 10. Pierre-Michel Lasogga.

Hoffenheim: 1. Oliver Baumann – 6. Sebastian Rudy, 25. Niklas Süle, 12. Tobias Strobl, 2. Andreas Beck – 31. Kevin Volland (90, 17. Steven Zuber), 8. Eugen Polanski, 16. Pirmin Schwegler, 10. Roberto Firmino (72, 9. Sven Schipplock), 14. Tarik Elyounoussi – 27. Anthony Modeste (53, 28. Ádám Szalai).

żółte kartki: Arslan – Volland, Modeste, Rudy.

sędzia: Peter Sippel.