Bundesliga: Niespodzianka w derbach. Schalke – Dortmund 2:1.

Zakończyły się 150. derby Zagłębia Ruhry. Niespodziewanie wygrała je ekipa Schalke 04 Gelsenkirchen, która pokonała Borussię Dortmund 2:1. 90. minut w ekipie z Dortmundu rozegrał Łukasz Piszczek. Tego meczu do udanych nie zaliczy defensywa Borussii Dortmund. W 10. minucie z […]

Tego meczu do udanych nie zaliczy defensywa Borussii Dortmund. W 10. minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał Dennis Aogo, defensorzy nie wykonali kompletnie żadnego ruchu co wykorzystał Joel Matip i ładnym strzałem głową zdobył pierwszą bramkę. 13 minut później znowu błędem popisała się obrona. Tym razem piłkę po dobrej interwencji Weidenfellera źle wybijał jeden z zawodników ekipy Jurgena Kloppa, ta trafiła w Erica Maxima Choupo-Motinga, który podbił sobie piłkę i świetnym uderzeniem po długim rogu nie dał szans golkiperowi. Borussia szybko jednak odpowiedziała. Dobrym dośrodkowaniem popisał się Adrian Ramos, a nadbiegający w polu karnym Pierre-Emerick Aubameyang nie miał problemu z umieszczeniem futbolówki w bramce. Druga połowa upłynęła pod znakiem wielu ataków gości, które nie przyniosły rezultatów. Borussia Dortmund traci punkty i do liderującego Bayernu traci już siedem oczek.

Schalke 04 Gelsenkirchen – Borussia Dortmund 2:1 (2:1)
Joel Matip 10, Eric Maxim Choupo-Moting 23 – Pierre-Emerick Aubameyang 26.

Schalke: Fahrmann – Uchida, Matip, Neustadter, Aogo – Hoger (79` Ayhan), Boateng (71` Fuchs), Sam (37` Clemens), Meyer, Choupo-Moting – Huntelaar.

Borussia: Weidenfeller – Piszczek, Subotić, Hummels (80` Papastathopoulos), Durm – Aubameyang, Ginter, Bender, Grosskreutz (69` Jojić) – Ramos, Immobile (57` Kagawa).

Żółte kartki: Matip – Subotić.

Sędziował: Peter Gagelmann.