Bundesliga: Vfl Wolfsburg zdobywa trzy punkty z Augsburgiem.

Zgodnie z przedmeczowymi oczekiwaniami drużyna Wolfsburga pokonała 1:0 FC Augsburg. Spotkanie stało na bardzo przeciętnym poziomie, a skromne zwycięstwo gospodarzom zapewnił Naldo. Mateusz Klich po raz kolejny nie znalazł się w kadrze meczowej. Oba zespoły zaczęły mecz bardzo zachowawczo, zwracając […]

Oba zespoły zaczęły mecz bardzo zachowawczo, zwracając głównie uwagę na grę w defensywie. Kibice na Volkswagen Arena mogli przecierać oczy ze znudzenia, gdyż piłkarzom Wolfsburga i Augsburga z trudem przychodziło zawiązywanie składnych akcji w grze do przodu. Pierwsze i zarazem jedyne groźniejsze sytuacje miały miejsce po 30. minutach gry. Najpierw na bramkę Diego Benaglio uderzał Raúl Bobadilla, jednak piłka poszybowała tuż nad poprzeczką bramki. Chwilę później bramkarz gospodarzy musiał ratować swój zespół przed stratą gola po strzale Halila Altintopa.

Druga część spotkania na szczęście obfitowała w więcej sytuacji podbramkowych. Poprawie uległa zwłaszcza gra podopiecznych Dietera Heckinga, którzy zyskali optyczną przewagę nad przyjezdnymi. Pierwszym który zagroził bramce strzeżonej przez Marwina Hitza był Naldo, który w 55. minucie potężnie, acz minimalnie niecelnie strzelał z rzutu wolnego. Jednak trzy minuty później brazylijski obrońca nie pomylił się przy strzale i wyprowadził Vfl Wolfsburg na prowadzenie. Mimo zmian zawodników atakujących w drużynie gości, to Wilki stwarzały sobie sytuację na podwyższenie prowadzenia, lecz Kevin De Bruyne i inni koledzy z zespołu nie zdołali ich wykorzystać. Im bliżej było do końca spotkania tym częściej gospodarze meczu zwalniali grę i mądrze operowali piłką by spokojnie „dowieźć” jednobramkowe prowadzenie.

Dzięki zwycięstwu, Vfl Wolfsburg z 11 punktami na koncie awansował na szóste miejsce w tabeli, natomiast mający dwa punkty mniej Augsburg zajmuje aktualnie dziesiąta lokatę. Mateusz Klich mimo braku możliwości występu kilku graczy ze środku pola, po raz kolejny nie zdołał dostać się nawet na ławkę rezerwowych.

VfL Wolfsburg 1-0 FC Augsburg
Naldo 58

Wolfsburg: 1. Diego Benaglio – 24. Sebastian Jung, 25. Naldo, 5. Timm Klose, 34. Ricardo Rodríguez – 9. Ivan Perišić (59, 8. Vieirinha), 23. Josua Guilavogui, 22. Luiz Gustavo, 27. Maximilian Arnold (86, 10. Aaron Hunt), 14. Kevin De Bruyne – 3. Nicklas Bendtner (76, 11. Ivica Olić).

Augsburg: 35. Marwin Hitz – 2. Paul Verhaegh, 18. Jan-Ingwer Callsen-Bracker, 5. Ragnar Klavan, 12. Baba Rahman – 13. Tobias Werner, 10. Daniel Baier, 21. Dominik Kohr (80, 34. Nikola Đurđić), 7. Halil Altıntop, 30. Caiuby (67, 11. Alexander Esswein) – 25. Raúl Bobadilla (67, 23. Tim Matavž).

żółte kartki: Werner, Altıntop.

sędziował: Markus Schmidt.
widzów: 25734.