Cazoo Classic i Wyndham Championship w Golf Channel Polska

Po rywalizacji olimpijskiej oraz turnieju z serii World Golf Championships European Tour i PGA Tour wracają na tradycyjne tory. Turnieje obu głównych cykli golfowych imprez pokaże Golf Channel Polska. Po niemal 20 latach przerwy do kalendarza European Touru powraca English […]

Po rywalizacji olimpijskiej oraz turnieju z serii World Golf Championships European Tour i PGA Tour wracają na tradycyjne tory. Turnieje obu głównych cykli golfowych imprez pokaże Golf Channel Polska.

Po niemal 20 latach przerwy do kalendarza European Touru powraca English Open – tym razem jednak pod nazwą Cazoo Classic. Na polu London Golf Club w Ash nie zobaczymy jeszcze jednak Adriana Meronka, który kontynuuje przerwę po starcie na igrzyskach w Tokio. Do walki o punkty w rankingu Race to Dubai staną jednak m.in. Jorge Campillo, Sami Välimäki, John Catlin czy Bernd Wiesberger.

W ramach PGA Touru odbędzie się ostatnia impreza przed FedEx Cup Playoffs. Podczas Wyndham Championship ostatni golfiści będą mogli powalczyć o grę w gronie 125 najlepszych zawodników sezonu 2020/2021. Części topowych zawodników, takich jak Dustin Johnson, Jon Rahm czy Bryson DeChambeau, którzy już nie muszą się martwić o start w finałach rozgrywek, nie zobaczymy, jednak wśród uczestników turnieju w Greensboro zaprezentują się m.in. medaliści igrzysk w Tokio, Rory Sabbatini i C.T. Pan, nieobecny w stolicy Japonii Louis Oosthuizen czy Sebastian Muñoz i Hideki Matsuyama, którzy brąz przegrali w dogrywce. Tytułu sprzed roku bronić będzie Jim Herman.

CZWARTEK – 12 SIERPNIA 2021

21:00 PGA Tour – Wyndham Championship, Greensboro, USA: I RUNDA 

Komentarz: Jacek Person

PIĄTEK – 13 SIERPNIA 2021

21:00 PGA Tour – Wyndham Championship, Greensboro, USA: II RUNDA 

Komentarz: Jacek Person

SOBOTA – 14 SIERPNIA 2021

14:00 PGA European Tour – Cazoo Classic, Kent, Anglia: III RUNDA na żywo

Komentarz: Jacek Person

21:00
PGA Tour – Wyndham Championship, Greensboro, USA: III RUNDA na żywo

Komentarz: Jacek Person

NIEDZIELA – 15 SIERPNIA 2021

14:00 PGA European Tour – Cazoo Classic, Kent, Anglia: FINAŁ na żywo

Komentarz: Jacek Person

21:00
PGA Tour – Wyndham Championship, Greensboro, USA: FINAŁ na żywo

Komentarz: Jacek Person

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.