Cazoo Open i 3M Open w Golf Channel Polska

Zanim fani golfa na dobre pogrążą się w olimpijskich emocjach z udziałem Adriana Meronka, czeka ich jeszcze jeden tydzień z European Tour i PGA Tour. Oba turnieje rozgrywane w najbliższy weekend pokaże Golf Channel Polska. Turniej w walijskim City of […]

Zanim fani golfa na dobre pogrążą się w olimpijskich emocjach z udziałem Adriana Meronka, czeka ich jeszcze jeden tydzień z European Tour i PGA Tour. Oba turnieje rozgrywane w najbliższy weekend pokaże Golf Channel Polska.

Turniej w walijskim City of Newport, którego sponsorem jest Gareth Bale, będzie miał dużo słabszą obsadę niż większość imprez European Tour – zobaczymy głównie tych zawodników, którzy albo byli w rankingu za nisko, aby zakwalifikować się na igrzyska, albo nie załapali się do kadry przez limity zawodników na kraj. W tej sytuacji na polu pojawią się m.in. John Catlin, Aaron Rai, Sam Horsfield czy Adrian Otaegui. Ostatecznie, aby uzupełnić stawkę turnieju, na liście zgłoszeń wykorzystano kategorię 23, sięgając po zawodników z Asian Tour Order of Merit.

Jak w większości turniejów PGA Tour rozgrywanych po imprezie wielkoszlemowej, również stawka 3M Open nie jest zbyt imponująca. Mimo to pojawi się tam m.in. Dustin Johnson, który już dawno ogłosił, że nie wystartuje na igrzyskach w Tokio, a także Louis Oosthuizen, który postanowił poświęcić olimpijski występ na rzecz lepszego przygotowania się do finałowych imprez PGA Tour, a także obowiązków rodzinnych.

CZWARTEK – 22 LIPCA 2021

18:30 PGA European Tour – Wales Open, Newport, Walia: I RUNDA
Ipla
Komentarz: Jacek Person

21:00 PGA Tour – 3M Open, Blaine, USA: I RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

PIĄTEK – 23 LIPCA 2021

18:30 PGA European Tour – Wales Open, Newport, Walia: II RUNDA
Ipla
Komentarz: Jacek Person

21:00 PGA Tour – 3M Open, Blaine, USA: II RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

SOBOTA – 24 LIPCA 2021

17:00 PGA European Tour – Cazoo Open, Newport, Walia: III RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

21:00 PGA European Tour – 3M Open, Blaine, USA: III RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

NIEDZIELA – 25 LIPCA 2021

17:00 PGA European Tour – Cazoo Open, Newport, Walia: FINAŁ 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

21:00 PGA European Tour – 3M Open, Blaine, USA: FINAŁ 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.