Bundesliga: cenna wygrana Augsburga.

W meczu 6. kolejki niemieckiej 1. Bundesligi doszło do konfrontacji FC Augsburg – Hertha Berlin. Lepsi okazali się zawodnicy gospodarzy, którzy zdołali zwyciężyć 1-0, co dało im awans w tabeli na 8. miejsce, z 9 punktami na koncie. Hertha natomiast coraz bardziej pogrążą się w kryzysie. 6 punktów to nie liczba, która może być powodem do dumy, tym bardziej, że daje ona Berlinczykom dopiero 14. miejsce.

Mecz rozpoczął się od ataków drużyny gości. Już w 3. minucie spotkania świetną sytuację zmarnował Ronny. Osiem minut później Ivoryjczyk Kalou potężnie uderzył na bramkę, jednak czubkami palców na rzut rożny wybił piłkę bramkarz gospodarzy, Marvin Hirz. W 26. minucie było już jednak 1-0 dla Augsburga. Rzut karny na bramkę zamienił Paul Verhaegh. Druga część pierwszej połowy to już dominacja prowadzącego zespołu. Swoje sytuacje mieli Bobadilla, Kohl i Durdjic, jednak wynik nie uległ zmianie.

Druga połowa to kontrola meczu przez ekipę gospodarzy, która starał się grać mądry furbol, starając się trzymać Berlińczyków jak najdalej od własnego pola karnego. Jednak po 70. minucie Hertha zaczęła poważnie zagrażać bramce Hirza. Najlepszą sytuację stworzyli sobie w 73. minucie, ale obrońca gospodarzy, Baba, w ostatniej chwili powstrzymał Kalou. W 87 minucie mogło dojść do kuriozalnej sytuacji. Po dośrodkowaniu Ronny’ego, Baba był bliski strzelenia bramki samobójczej. Ostatnie sekundy meczu to już wrzutki w pole karne na aferę. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Stocker i Ben Hatira zostali zablokowani, a sędzia spotkania, pan Bastian Dankert chwilę później zakończył mecz.

FC Augsburg 1-0 (1-0) Hertha Berlin

Bramki: Verhaegh (27-karny)

FC Augsburg: Hitz – Verhaegh (C) (71. Philp), Callsen-Bracker, Klavan, Baba – Baier – Bobadilla (65. Caiuby), Kohr (82. Hong), Altintop, Werner – Djurdjic

Hertha Berlin: Kraft – N’Djeng, Heitinga (69. Schieber), Lustenberger (C), Pekarik – Skjelbred, Hosogai – Beerens (79. Ben Hatira), Ronny, Haraguchi (69. Stocker) – Kalou

Żółte kartki: 2. Djurdjic 75. Kohr – 26. Kraft 36. Hosogai , 58. Heitinga 62. Ronny

Sędziował: Bastian Dankert