Ligue 1: kolejne zwycięstwo Marsylii. Marsylia – St. Etienne 2:1

Na zakończenie 8. kolejki Ligue 1, Olympique Marsylia pokonała AS Saint-Etienne 2:1. Dzięki temu zwycięstwu Marsylia zachowała pozycję lidera Ligue 1. Mecz świetnie rozpoczęli gospodarze. W 7. minucie piłkę przejął Gianni Imbula i świetnym strzałem z około 25. metrów zaskoczył […]

Na zakończenie 8. kolejki Ligue 1, Olympique Marsylia pokonała AS Saint-Etienne 2:1. Dzięki temu zwycięstwu Marsylia zachowała pozycję lidera Ligue 1.

Mecz świetnie rozpoczęli gospodarze. W 7. minucie piłkę przejął Gianni Imbula i świetnym strzałem z około 25. metrów zaskoczył Stephana Ruffiera. Kolejne minuty upłynęły pod znakiem naporu ze strony ekipy Marcelo Bielsy. W końcu padła też druga bramka. W 28. minucie Andre Ayew podał do Dimitriego Payet, a ten uderzeniem z jedenastu metrów umieścił piłkę w siatce. Ostatniego gola zdobyli jednak „Zieloni”. W 53. minucie Jonathan Brison, który oddał świetny strzał i pokonał Mandandę. Marsylia utrzymała wynik i zachowała pozycję lidera tabeli Ligue 1.

Olympique Marsylia – AS Saint-Etienne 2:1 (2:0)

Gianni Imbula 7. Dimitri Payet 28 – Jonathan Brison 53.

Olympique: Mandanda – Morel, Dja Djedje, N`Kolou, Mendy – Romao, Payet (83` Barrada), Imbula (65` Lemina) – Thauvin (57` Alessandrini), Gignac, Ayew.

Saint-Etienne: Ruffier – Clerc, Sall, Pogba, Brison – Mollo (65` van Wolfswinkel), Diomande, Cohade – Saint-Maximin (73` Gradel), Erding (46` Lemoine), Monnet-Paquet.

Żółte kartki: N`Kolou – Diomande, Mollo.

Sędziował: Fredy Fautrel.