Clásica de Almería w Eurosporcie 2

Clásica de Almería będzie pierwszym klasycznym wyścigiem rozgrywanym w tym sezonie kolarskiej UCI ProSeries. Zmagania na trasach wiodących w okolicach brzegu Morza Śródziemnego pokaże Eurosport 2. Wyścig w Andaluzji wraz z rozgrywanym równolegle Tour de Provence otwiera zawodowy sezon szosowców, […]

Clásica de Almería będzie pierwszym klasycznym wyścigiem rozgrywanym w tym sezonie kolarskiej UCI ProSeries. Zmagania na trasach wiodących w okolicach brzegu Morza Śródziemnego pokaże Eurosport 2.

Wyścig w Andaluzji wraz z rozgrywanym równolegle Tour de Provence otwiera zawodowy sezon szosowców, wobec odwołania zaplanowanych na wcześniejszy termin wieloetapówek w Argentynie, Malezji, Hiszpanii oraz Omanie. To jednak klasyk z metą w Almeríi jest imprezą wyższej rangi, mającym kategorię 1.Pro i choć wielu czołowych kolarzy zawodowego peletonu wybrało ściganie się na Lazurowym Wybrzeżu, w zachodniej części basenu Morza Śródziemnego nie zabraknie wielkich nazwisk. Właśnie w ojczyźnie ostatni sezon swojej zawodowej kariery rozpocznie Alejandro Valverde.

Jak pokazują wyniki poprzednich lat, Clásica de Almería jest wyścigiem, w którym największe szanse mają sprinterzy – ostatnie dwie edycje wygrywał Pascal Ackermann, natomiast w poprzednich latach triumfowali tu m.in. Caleb Ewan czy Mark Cavendish, który i w tym roku stanie na starcie tego wyścigu. Pomimo absencji Ackermanna, który w ubiegłym tygodniu ścigał się w wyścigu kategorii 2.1. Tour du Gard we Francji, jego grupa, BORA-hansgrohe wystartuje z pierwszymi numerami startowymi. Dwójka przypadła w udziale Maciejowi Bodnarowi, który po przejściu Rafała Majki do UAE Team Emirates i zakończeniu kariery przez Pawła Poljańskiego został naszym rodzynkiem w tej ekipie. Drugim Polakiem w stawce Clásica de Almería będzie Stanisław Aniołkowski – aktualny mistrz Polski, który do tej pory jeździł w pomarańczowej koszulce zespołu CCC Development, znalazł zatrudnienie w Bingoal-Wallonie Bruxelles.

NIEDZIELA – 14 LUTEGO 2021

15:30 Clásica de Almería, Hiszpania: WYŚCIG 

About Wojciech Nowakowski