Ćwierćfinały siatkarskiej Ligi Mistrzów oraz Ligi Mistrzyń w sportowych antenach Polsatu

Ze względu na rosyjską inwazję na Ukrainę, drabinka żeńskiego oraz męskiego turnieju zmieniła się o 180 stopni. FIVB oraz CEV poinformowało o dyskwalifikacji wszystkich rosyjskich drużyn. Jednak trzeba rozegrać jeszcze pozostałe mecze ćwierćfinałowe. Zobaczymy w nich polskie drużyny.

Turniej mężczyzn:

Jastrzębski Węgiel przebojem wywalczył sobie miejsce w fazie play-off wygrywając wszystkie spotkania w grupie, tracąc tylko dwa sety. Rywalem w ćwierćfinale będzie włoskie Cucine Lube Civitanova. Podopieczni Gianlorenzo Blenginiego okazali się lepsi w grupie od ZAKSY, która już ma miejsce w półfinale ze względu na wyeliminowanie z rozgrywek Dynama Moskwa. Podobnie jak Perugia, która miała zmierzyć się z Zenitem. Niewiadomą jest też, kto z pary Itas Trentino – Berlin Recycling Volleys zamelduje się w najlepszej czwórce.

Turniej kobiet:

Zobaczymy jedną polską drużynę w tym etapie rozgrywek. Developres Bella Dolina Rzeszów w pierwszym meczu zagra w rzeszowskiej Hali Podpromie z VakıfBank SK.  Inna turecka drużyna, Fenerbahçe Stambuł jest już w półfinale po dyskwalifikacji Lokomotiwu Kaliningrad. We włoskim pojedynku Vero Volley Monza podejmie  Imoco Volley Conegliano. Wciąż nie wiadomo, co z meczem Dynamo Kazań –  Dynamo Moskwa. Obie drużyny nie mają prawa wystąpić i CEV wciąż pracuje nad rozwiązaniem, kto wskoczy w ich miejsce.

WTOREK – 8 MARCA 2022

20:20 Liga Mistrzów CEV – 1/4 finału: CUCINE LUBE CIVITANOVA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL na żywo

Komentarz w Radio Gol 3: Maciej Piotrowski

17:50 Liga Mistrzyń CEV – 1/4 finału: DEVELOPRES BELLA DOLINA RZESZÓW – VAKIFBANK STAMBUŁ na żywo

Komentarz w Radio Gol 1: Mateusz Wiśniowski (z Rzeszowa)

ŚRODA – 9 MARCA 2022

20:20 Liga Mistrzyń CEV – 1/4 finału: VERO VOLLEY MONZA – A.CARRARO CONEGLIANO na żywo
 

CZWARTEK – 10 MARCA 2022

20:20 Liga Mistrzów CEV – 1/4 finału: TRENTINO ITAS – BERLIN RECYCLING VOLLEY na żywo