Darterski Puchar Świata na sport.tvp.pl

Niemiecka Jena, pod którą Napoleon rozbił wojska pruskie w 1806 r., będzie gospodarzem jedenastej edycji darterskiego Pucharu Świata. Zmagania z udziałem reprezentacji Polski oglądać będzie można na stronie sport.tvp.pl. Puchar Świata to impreza drużynowa, w których każdy kraj reprezentuje dwóch […]

Niemiecka Jena, pod którą Napoleon rozbił wojska pruskie w 1806 r., będzie gospodarzem jedenastej edycji darterskiego Pucharu Świata. Zmagania z udziałem reprezentacji Polski oglądać będzie można na stronie sport.tvp.pl.

Puchar Świata to impreza drużynowa, w których każdy kraj reprezentuje dwóch zawodników. W pierwszej rundzie grany jest debel do pięciu wygranych legów, w kolejnych są to mecze singlowe do czterech wygranych legów, a w przypadku remisu rozgrywany jest debel, natomiast w finale do zwycięstwa trzeba zdobyć trzy punkty – po dwóch meczach singlowych i deblu rozegrane są ewentualnie kolejne dwa single, również do czterech wygranych legów.

W barwach reprezentacji Polski zobaczymy Krzysztofa Ratajskiego i Krzysztofa Kciuka. Przed rokiem dotarli oni do drugiej rundy, gdzie ulegli Australijczykom. W Jenie w pierwszej rundzie rywalami Biało-Czerwonych będą Czesi Karel Sedláček i Adam Gawlas. W razie wygranej Polacy zmierzą się ze zwycięzcami pojedynku szkocko-chińskiego.

Tytułu zdobytego przed rokiem w Salzburgu bronią Walijczycy – Gerwyn Price i Jonny Clayton. Tradycyjnie do głównych faworytów zaliczyć należy też Anglików, których w tym roku reprezentować będą James Wade i Dave Chisnall. W gronie rozstawionych ośmiu nacji są też Holendrzy, Belgowie, Irlandczycy z Północy, Szkoci, Australijczycy i Niemcy.

CZWARTEK – 9 WRZEŚNIA 2021

19:00 Puchar Świata PDC, Jena, Niemcy: DZIEŃ 1 – SESJA WIECZORNA na żywo
*(o 23:35  w TVP Sport)

PIĄTEK – 10 WRZEŚNIA 2021

19:00 Puchar Świata PDC, Jena, Niemcy: DZIEŃ 2 – SESJA WIECZORNA na żywo
*(11 września o 01:35  w TVP Sport)

SOBOTA – 11 WRZEŚNIA 2021

14:00 Puchar Świata PDC, Jena, Niemcy: DZIEŃ 3 – SESJA POPOŁUDNIOWA na żywo


19:00 Puchar Świata PDC, Jena, Niemcy: DZIEŃ 3 – SESJA WIECZORNA na żywo
*(o 23:00 w TVP Sport)

NIEDZIELA – 12 WRZEŚNIA 2021

13:00 Puchar Świata PDC, Jena, Niemcy: DZIEŃ 4 – SESJA POPOŁUDNIOWA na żywo


19:00 Puchar Świata PDC, Jena, Niemcy: DZIEŃ 4 – SESJA WIECZORNA na żywo
*(o 22:30 w TVP Sport)

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.