BMW PGA Championship w Golf Channel Polska

Flagowa impreza cyklu European Tour, BMW PGA Championship będzie głównym wydarzeniem golfowym nadchodzącego tygodnia. Turniej pokaże Golf Channel Polska. Specjalny status tej imprezy wynika m.in. z tego, że w Wentworth Club w hrabstwie Surrey, na którego polu rozgrywane są te […]

Flagowa impreza cyklu European Tour, BMW PGA Championship będzie głównym wydarzeniem golfowym nadchodzącego tygodnia. Turniej pokaże Golf Channel Polska.

Specjalny status tej imprezy wynika m.in. z tego, że w Wentworth Club w hrabstwie Surrey, na którego polu rozgrywane są te zawody, siedzibę ma PGA European Tour. Nic więc dziwnego, że i pula nagród na ten turniej jest wysoka – kwota ośmiu milionów dolarów kwalifikuje BMW PGA Championship do Rolex Series. Do zdobycia jest nie tylko pokaźna nagroda finansowa, ale też sporo punktów do rankingu światowego oraz Race to Dubai.

Szczególnie to ostatnie zestawienie znajduje się w rejonie zainteresowań Adriana Meronka. Nasz najlepszy golfista zajmując dzielone z Tommym Fleetwoodem drugie miejsce w zeszłotygodniowym Italian Open awansował na 32. miejsce w rankingu. – Byłem już parę razy bardzo blisko [zwycięstwa]. Tak samo było w Challenge Tour, gdy tam grałem – trochę czekałem i w końcu odniosłem pierwsze zwycięstwo. Wierzę zatem, że mogę to zrobić. Po prostu dalej będę robił swoje, wierzył i mam nadzieję, to się w końcu wydarzy – mówił po turnieju we Włoszech Meronk, który do triumfatora, Nicolaia Højgaarda stracił tylko jedno uderzenie.

Dużym wyzwaniem będzie jednak utrzymanie powtórzenie wyniku z Rzymu na imprezie w Surrey, gdzie stawka rywali będzie mocna nie tylko ze względu na wysokie nagrody, ale też na skutek zakończenia się sezonu PGA Tour. Z czołowej 60 rankingu światowego wystąpi aż 17 zawodników, w tym ubiegłoroczny triumfator, Tyrrell Hatton. Ponadto zobaczymy szlemistów, do których obecności na zawodach European Tour zdążyliśmy się w ostatnich tygodniach przyzwyczaić – Francesco Molinari, Henrik Stenson, Martin Kaymer i Danny Willett.

źródło wypowiedzi: materiały prasowe European Tour

CZWARTEK – 9 WRZEŚNIA 2021

15:00 PGA European Tour – BMW PGA Championship, Surrey, Anglia: I RUNDA

Komentarz: Andrzej Person – Kasia Nieciak

PIĄTEK – 10 WRZEŚNIA 2021

15:00 PGA European Tour – BMW PGA Championship, Surrey, Anglia: II RUNDA

Komentarz: Andrzej Person – Kasia Nieciak

SOBOTA – 11 WRZEŚNIA 2021

14:30 PGA European Tour – BMW PGA Championship, Surrey, Anglia: III RUNDA

Komentarz: Andrzej Person – Kasia Nieciak

NIEDZIELA – 12 WRZEŚNIA 2021

14:30 PGA European Tour – BMW PGA Championship, Surrey, Anglia: FINAŁ

Komentarz: Andrzej Person – Kasia Nieciak

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.