Sublicencja na PGE Ekstraligę dla Eleven Sports do 2025

Eleven Sports poinformował o nabyciu sublicencji na pokazywanie PGE Ekstraligi. Podobnie jak wygląda to obecnie, stacja będzie pokazywać dwa mecze w każdej kolejce sezonu zasadniczego oraz wybrane spotkania fazy play-off. Głównym posiadaczem praw jest Canal+, który wygrał przetarg na lata […]

Eleven Sports poinformował o nabyciu sublicencji na pokazywanie PGE Ekstraligi. Podobnie jak wygląda to obecnie, stacja będzie pokazywać dwa mecze w każdej kolejce sezonu zasadniczego oraz wybrane spotkania fazy play-off.

Głównym posiadaczem praw jest Canal+, który wygrał przetarg na lata 2022-2025. Obecny pakiet, do którego Eleven Sports posiada sublicencję, wygasa z końcem bieżącego sezonu. Nowa sublicencja również obowiązuje do roku 2025. Stacja będzie miała drugi i trzeci wybór w pierwszej kolejce fazy play-off, trzeci wybór w rewanżach oraz jeden z półfinałów i mecze o brąz.

Żużel cieszy się w Polsce nieustannie wielką popularnością, więc decyzja o przedłużeniu praw do PGE Ekstraligi to doskonała wiadomość dla szerokiej grupy naszych widzów. Od 2022 roku zmienia się format rozgrywek, dzięki czemu pokażemy jeszcze więcej meczów z udziałem największych gwiazd światowego speedwaya.

Krzysztof Świergiel, CEO oraz członek zarządu Eleven Sports w Polsce

Stacja posiada także prawa do transmisji szwedzkiej Bauhaus-Ligan do przyszłego sezonu. Ponadto na jej antenach można było oglądać dwie ostatnie edycje Grand Prix Challenge – finału eliminacji do cyklu Speedway Grand Prix.

źródło grafiki i wypowiedzi: materiały prasowe Eleven Sports

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.