Diamentowa Liga w Polsacie Sport News

W czwartek Lozanna, a w sobotę Paryż – tak przedstawia się plan mityngów Diamentowej Ligi na ten tydzień. Obie imprezy pokaże Polsat Sport News. W Szwajcarii na popularnej Athletissimie zobaczymy m.in. nasze sprinterki – Marikę Popowicz-Drapałę i Klaudię Adamek na […]

W czwartek Lozanna, a w sobotę Paryż – tak przedstawia się plan mityngów Diamentowej Ligi na ten tydzień. Obie imprezy pokaże Polsat Sport News.

W Szwajcarii na popularnej Athletissimie zobaczymy m.in. nasze sprinterki – Marikę Popowicz-Drapałę i Klaudię Adamek na dystansie 100 m, Annę Kiełbasińską na 200 m oraz Natalię Kaczmarek na 400 m. Mityng zakończy z kolei rywalizacja sztafet 4×100 m, również z udziałem Biało-Czerwonych. „Zającami” na 800 m będą Aneta Lemiesz u pań i Patryk Sieradzki u panów – z jego usług korzystać będzie m.in. Patryk Dobek, ale też Emmanuel Kipkurui Korir i Timothy Cheruiyot Rotich. W konkursie skoku o tyczce wystąpi Piotr Lisek – zmierzy się m.in. z braćmi Lavillenie, Timurem Morgunowem, Samem Kendricksem, Christopherem Nilsenem czy Armandem Duplantisem. Z kolei w skoku wzwyż pań zaprezentuje się Kamila Lićwinko – za rywalki będzie miała takie zawodniczki jak Marija Łasickiene, Jarosława Mahuczych czy Julija Łewczenko. Emocjonująco, choć bez udziału Polaków, zapowiada się konkurs kulomiotów – wystąpią w nim nie tylko czołowi Amerykanie, Ryan Crouser i Joe Kovacs, ale też Tom Walsh, Filip Mihajlević, Darlan Romani czy Tomáš Staněk.

Nie zabraknie też największych gwiazd gospodarzy – Ajli Del Ponte i Mujingi Kambundji, które zmierzą się m.in. z Marie-Josée Ta Lou, Shelly-Ann Fraser-Pryce czy Elaine Thompson-Herah, a także Lei Sprunger, walczącej na płotkach z Dalilą Muhamad czy Femke Bol. W męskim biegu płaskim na jedno okrążenie obok Liemarvina Bonevacii czy Isaaca Makwali zaprezentuje się za to, po raz pierwszy w tym sezonie, płotkarski rekordzista świata, Karsten Warholm. Jego rodacy, Filip i Jakob Ingebrigstenowie, będą za to największymi europejskimi gwiazdami biegu na 3000 m z przeszkodami, w którym wystąpi też m.in. Selemon Barega. W Lozannie zobaczymy też m.in. Yulimar Rojas, Patricię Mamonę, Pascala Martinot-Lagarde’a i Andrew Pozziego, a także Stevena Gardinera – tym razem Bahamczyk pobiegnie na 200 m.

Podobna stawka jest oczekiwana dwa dni później w Paryżu. Organizatorzy potwierdzili udział nie tylko najbardziej wyczekiwanych nad Sekwaną braci Lavillenie, wraz z Kendricksem i Duplantisem, ale też jamajskiego tercetu medalistek olimpijskich z Tokio na 100 m, Machuczych i Łasickiene, Rojas czy nieobecnych w Lozannie Allyson Felix, Mutaza Essy Barshima, Abdelrahmana Samby i Raia Benjamina.

CZWARTEK – 26 SIERPNIA 2021

20:00 Diamentowa Liga, Lozanna, Szwajcaria: MITYNG na żywo

Komentarz: Przemysław Iwańczyk – Artur Partyka

SOBOTA – 28 SIERPNIA 2021

16:00 Diamentowa Liga, Paryż, Francja: MITYNG na żywo

Komentarz: Przemysław Iwańczyk – Artur Partyka

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.