Grand Prix Belgii F1 na antenie Eleven Sports 1

Formuła 1 wraca po wakacyjnej przerwie. Komu najbardziej przysłużył się odpoczynek od ścigania? Kto wróci silniejszy, a kto stracił dobrą dyspozycję? Na te i wiele innych pytań, odpowiedzi poznamy już w ten weekend. Pora na Grand Prix Belgii.  Tor Spa-Francorchamps […]

Formuła 1 wraca po wakacyjnej przerwie. Komu najbardziej przysłużył się odpoczynek od ścigania? Kto wróci silniejszy, a kto stracił dobrą dyspozycję? Na te i wiele innych pytań, odpowiedzi poznamy już w ten weekend. Pora na Grand Prix Belgii. 

Tor Spa-Francorchamps to jeden z tych obiektów, które są nieodłączną częścią Formuły 1. Trudno bowiem jest sobie wyobrazić zmagania w królowej sportów motorowych, bez rywalizacji na belgijskim klasyku wyścigowym. Kierowcy Formuły 1 pięćdziesiąt trzy  razy ścigali się na Spa. Kto odniósł najwięcej zwycięstw? Michael Schumacher triumfował pięciokrotnie. Jeśli chodzi o najbardziej utytułowany zespół na belgijskim torze, w tej klasyfikacji przoduje McLaren z trzynastoma zwycięstwami.

Po czterech tygodniach przerwy wracamy do emocjonowania się sytuacją w klasyfikacji generalnej. A ta jest niezwykle wyrównana i emocjonująca. Aktualnie o osiem punktów przed Maxem Verstappenem znajduje się Lewis Hamilton. Brytyjczyk ukończył na drugim miejscu wyścig na Hungaroringu, a Holender do mety dojechał dopiero na dziewiątej pozycji. Podobnie sytuacja wygląda w tabeli konstruktorów, gdzie Mercedes minimalnie wyprzedza Red Bulla. Czołową trójkę uzupełnia Ferrari.

Co może przynieść ściganie w Belgii? Wszystkie znaki na niebie i ziemi, a przede wszystkim w prognozach meteorologów, wskazują na to, że czeka nas deszczowy weekend. Dodatkowo temperatury powinny być dosyć niskie, co również może sprawić niemałe problemy zespołom. Narzekać na takie przewidywania pogodowe nie powinni jednak kibice. Jesienne warunki mogą urozmaicić rywalizację, która na torze Spa-Francorchamps i tak zawsze stoi na wysokim poziomie. Apetyty wszystkich kibiców spragnionych emocji generowanych przez F1 powinny zostać zaspokojone już niedługo. Od piątku czeka nas spora dawka wydarzeń na torze. Wszystko do zobaczenia na antenie Eleven Sports 1.

PIĄTEK – 27 SIERPNIA 2021

11:00 Formuła 1 – Grand Prix Belgii: STUDIO na żywo
*(również o 12:40)
Ipla

11:25 Formuła 1 – Grand Prix Belgii: I SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

14:30 Formuła 1 – Grand Prix Belgii: STUDIO na żywo
*(również o 16:10)
Ipla

14:55 Formuła 1 – Grand Prix Belgii: II SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

SOBOTA – 28 SIERPNIA 2021

11:30 Formuła 1 – Grand Prix Belgii: STUDIO 
*(również o 13:10)


11:55 Formuła 1 – Grand Prix Belgii: III SESJA TRENINGOWA 


14:00 Formuła 1 – Grand Prix Belgii: STUDIO 
*(również o 16:20)


14:55 Formuła 1 – Grand Prix Belgii: SESJA KWALIFIKACYJNA 

NIEDZIELA – 29 SIERPNIA 2021

13:00 Formuła 1 – Grand Prix Belgii: STUDIO 
*(również o 17:00)


14:55 Formuła 1 – Grand Prix Belgii: WYŚCIG 

 

About Michał Winiarczyk