Diamentowa Liga we Florencji w Polsacie Sport News

Wyjątkowo we Florencji zamiast w Rzymie rozegrany zostanie mityng Golden Gala upamiętniający największą legendę włoskiej lekkoatletyki, Pietro Menneę. Transmisję z zawodów zaliczanych do Diamentowej Ligi przeprowadzi Polsat Sport News. We Włoszech nie zobaczymy zbyt wielu Biało-Czerwonych. Interesująco dla nas zapowiada […]

Wyjątkowo we Florencji zamiast w Rzymie rozegrany zostanie mityng Golden Gala upamiętniający największą legendę włoskiej lekkoatletyki, Pietro Menneę. Transmisję z zawodów zaliczanych do Diamentowej Ligi przeprowadzi Polsat Sport News.

We Włoszech nie zobaczymy zbyt wielu Biało-Czerwonych. Interesująco dla nas zapowiada się jednak konkurs kulomiotów – nie tylko ze względu na udział zarówno Konrada Bukowieckiego, jak i Michała Haratyka, ale też wobec obecności Toma Walsha. Nowozelandczyk obok Haratyka jest jedynym uczestnikiem mityngu we Florencji, który pchnął już w tym sezonie 22 m. Na bieżni z kolei dopingować będziemy Pię Skrzyszowską, która legitymuje się trzecim najlepszym wynikiem w tym sezonie w stawce (12,80 – jej rekord życiowy sprzed paru dni z Hengelo, który dał jej prawo startu na igrzyskach w Tokio). Ponadto zaprezentuje się „etatowy zając” średnich dystansów wśród pań, Aneta Lemiesz, która rozprowadzi bieg na 1500 m z udziałem m.in. Sifan Hassan, Faith Kipyegon czy Laury Muir.

Na dobre wyniki liczą też gospodarze. Gianmarco Tamberi przed własną publicznością wystąpi w mocno obsadzonym konkursie skoku wzwyż (obok m.in. Mutaza Essy Barshima czy Andrija Procenki), z kolei Davide Re będzie jedną z pierwszoplanowych postaci dla odmiany niezbyt imponującego nazwiskami biegu na 400 m. Rzecz jasna, nie zabraknie też innych wielkich gwiazd „Królowej Sportu” – Denii Caballero, Yaimé Pérez i Sandry Perković w rywalizacji dyskobolek, Kateriny Stefanidi, Holly Bradshaw czy Andżeliki Sidorowej w zmaganiach tyczkarek, Maryny Bech-Romanczuk, Ivany Španović i Malaiki Mihambo w konkursie skoku w dal (weźmie w nim udział też świetna trójskoczkini, Caterine Ibargüen), Pascala Martinot-Lagarde’a i Omara McLeoda w biegu na 110 m przez płotki, Dafne Schippers, Marie-Josée Ta Lou i Diny Asher-Smith w rywalizacji na 200 m, Michaela Rodgersa czy Akaniego Simbine na dwukrotnie krótszym dystansie, a także Hagos Gerbhiweta i braci Henrika i Jakoba Ingebrigstenów w biegu na 5000 m. Kibice w Polsce z pewnością śledzić będą też bieg na 400 m przez płotki pań, gdzie obok Sary Slott Pedersen czy Anny Ryżykowej pobiegnie Femke Bol, która przymierzana jest do roli liderki holenderskiej sztafety 4×400 m na igrzyskach w Tokio, gdzie o medal mają powalczyć „Aniołki Matusińskiego”.

CZWARTEK – 10 CZERWCA 2021

20:00 Diamentowa Liga, Florencja, Włochy: MITYNG na żywo

About Wojciech Nowakowski