Druga kolejka 2. Ligi Żużlowej w Motowizji

W piątek rozpocznie się druga kolejka zmagań 2. Ligi Żużlowej. Tylko jedno ze spotkań pokaże w ten weekend Motowizja. Kamery zagoszczą w Landshut, gdzie Devils podejmą Kolejarza Opole. W pierwszym meczu Bawarczycy bardzo dobrze zaprezentowali się w Daugavpils, a na […]

W piątek rozpocznie się druga kolejka zmagań 2. Ligi Żużlowej. Tylko jedno ze spotkań pokaże w ten weekend Motowizja.

Kamery zagoszczą w Landshut, gdzie Devils podejmą Kolejarza Opole. W pierwszym meczu Bawarczycy bardzo dobrze zaprezentowali się w Daugavpils, a na szczególną uwagę zasłużył junior, Norick Blödorn. Nieco zawiódł z kolei doświadczony Tobias Busch, który stracił miejsce w awizowanym składzie na rzecz wracającego po ciężkiej kontuzji Martina Smolinskiego. Z kolei w drużynie z Opola, która na własnym torze pokonała poznańskie Skorpiony, zdecydowano się na zmianę w formacji juniorskiej – Mateusza Świdnickiego zastąpi inny zawodnik regularnie startujący w barwach Włókniarza, Bartłomiej Kowalski.

W niedzielę transmitowane miało być starcie rzeszowskiej Stali z Lokomotivem Daugavpils, jednak ze względu na wciąż niedokończony remont stadionu w stolicy Podkarpacia, mecz został przeniesiony na późniejszy termin. Nie zdecydowano się przeprowadzić transmisji z Poznania, gdzie PSŻ zmierzy się z rawickimi Niedźwiadkami – mecz jako „nietelewizyjny” został zaplanowany przez poznański klub na godz. 15:00, kolidując z transmisjami żużlowymi w nSport+. Poznaniacy po wysokiej porażce w Opolu postanowili w miejsce Jonasa Seifert-Salka sprawdzić Tero Aarnio, z kolei goście nie mogą skorzystać z usług podstawowych zawodników leszczyńskiej Unii, jadącej tego dnia we Wrocławiu, a zatem nie zobaczymy ani Jaimona Lidseya, ani juniorskiego duetu Pludra-Sadurski.

PIĄTEK – 21 MAJA 2021

15:45 2. liga żużlowa – 2. kolejka: STUDIO 

Studio: Krzysztof Dziamski – Łukasz Malaka (z Landshut)

16:00 2. liga żużlowa – 2. kolejka: TRANS MF LANDSHUT DEVILS – OK BEDMET KOLEJARZ OPOLE 

Komentarz: Wojciech Dróżdż – Tomasz Pietrzykowski (z Landshut)

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.