Zaległe mecze PGE Ekstraligi w Eleven Sports oraz nSport+

Ten weekend w kalendarzu PGE Ekstraligi został oznaczony jako termin rezerwowy. Zaległe mecze 4. i 5. kolejki transmitować będą Eleven Sports i nSport+. Jako pierwszy odrobiony będzie mecz Motoru Lublin z eWinner Apatorem Toruń. Obie drużyny rozczarowały w ubiegłym tygodniu […]

Ten weekend w kalendarzu PGE Ekstraligi został oznaczony jako termin rezerwowy. Zaległe mecze 4. i 5. kolejki transmitować będą Eleven Sports i nSport+.

Jako pierwszy odrobiony będzie mecz Motoru Lublin z eWinner Apatorem Toruń. Obie drużyny rozczarowały w ubiegłym tygodniu – Koziołki remisując w Grudziądzu, a Anioły przegrywając na Motoarenie z Włókniarzem. Dla obu zespołów ten mecz jest zatem okazją do rehabilitacji, zwłaszcza dla zawodników, którzy pojechali poniżej oczekiwań przed tygodniem – Chrisa Holdera oraz Mateusza Cierniaka.

Grudziądzanie z kolei po zdobytym punkcie będą musieli wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności – w piątek przyjedzie do nich bowiem Fogo Unia Leszno. Nawet mając słabszą formację juniorską niż w ostatnich latach, Byki są jednym z silniejszych, jeśli nie najsilniejszym zespołem PGE Ekstraligi, z kolei gospodarze rozczarowani postawą Krzysztofa Kasprzaka po raz kolejny nie wystawiają go w składzie awizowanym.

W niedzielę do Gorzowa przyjedzie zespół Włókniarza Częstochowa. Po niespodziewanej porażce we Wrocławiu, Stal ponownie wraca do zestawienia z Rafałem Karczmarzem na pozycji U24 i prawdopodobnie Marcusem Birkemose pod ósemką. To jednak Szymon Woźniak i Martin Vaculík mają coś do udowodnienia kibicom nad Wartą. Z kolei Włókniarz mierzący się z kiepską atmosferą w drużynie może pokazać, że wygrana w Toruniu nie była dziełem przypadku.

Na koniec tygodnia Betard Sparta Wrocław mierzyć się będzie z Fogo Unią Leszno. Wspomniany mecz ze Stalą na pewno wzmocnił morale wrocławian, których liderzy pod nieobecność Taia Woffindena zrobili jeszcze więcej niż oczekiwali nawet najbardziej wymagający fani Sparty – nawet tylko trzy punkty przywiezione przez juniorów nie burzą obrazu, jaki zbudowali Janowski, Czugunow i Łaguta, wspierani z „drugiej linii” Bewleyem. Tym samym wyjazd na Stadion Olimpijski może okazać się dla Byków niesłychanie ciężkim wyzwaniem.

PIĄTEK – 21 MAJA 2021

17:30 PGE Ekstraliga – 5. kolejka: STUDIO 
Ipla
Studio: Anita Mazur – Ryszard Dołomisiewicz (z Lubina)
Reporter: Mikołaj Kruk

18:00 PGE Ekstraliga – 5. kolejka: MOTOR LUBLIN – EWINNER APATOR TORUŃ 
Ipla
Komentarz: Michał Korościel – Marcin Kuźbicki (z Lubina)

20:15 PGE Ekstraliga – 5. kolejka: STUDIO 
Ipla
Studio: Marcelina Rutkowska – Daniel Kaczmarek (z Grudziądza)
Reporter: Marcin Musiał

20:30 PGE Ekstraliga – 5. kolejka: ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM GRUDZIĄDZ – FOGO UNIA LESZNO 
Ipla
Komentarz: Piotr Olkowicz – Maciej Markowski (z Grudziądza)

NIEDZIELA – 23 MAJA 2021

16:00 PGE Ekstraliga – 4. kolejka: STUDIO 

Studio: Michał Łopaciński – Jacek Gajewski (z Gorzowa)
Reporterzy: Karolina Wieszczycka, Mateusz Kędzierski


16:30 PGE Ekstraliga – 4. kolejka: MOJE BERMUDY STAL GORZÓW – ELTROX WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA 

Komentarz: Maciej Noskowicz – Wojciech Dankiewicz (z Gorzowa)

18:45 PGE Ekstraliga – 4. kolejka: STUDIO 

Studio: Marcin Majewski – Marek Cieślak (z Wrocławia)
Reporter: Łukasz Benz

19:15 PGE Ekstraliga – 4. kolejka: BETARD SPARTA WROCŁAW – FOGO UNIA LESZNO 

Komentarz: Tomasz Dryła – Mirosław Jabłoński (z Wrocławia)

21:15 Magazyn PGE EKSTRALIGA 

Studio: Marcin Majewski – Tomasz Dryła, Mirosław Jabłoński, Krzysztof Cegielski, Leszek Demski (z Wrocławia)

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.