Druga runda finałowa IMŚJ na żużlu w Eurosporcie 2

Po zmaganiach w Stralsund najlepsi juniorzy świata wystartują na najdłuższym torze w Polsce. Transmisję z drugiej rundy finałowej indywidualnych mistrzostw świata juniorów przeprowadzi Eurosport 2. W Stralsund zwycięstwo odniósł Mads Hansen, zaś na podium obok niego stanęli Jakub Miśkowiak i […]

Po zmaganiach w Stralsund najlepsi juniorzy świata wystartują na najdłuższym torze w Polsce. Transmisję z drugiej rundy finałowej indywidualnych mistrzostw świata juniorów przeprowadzi Eurosport 2.

W Stralsund zwycięstwo odniósł Mads Hansen, zaś na podium obok niego stanęli Jakub Miśkowiak i Wiktor Lampart. Również i w Krośnie ta trójka będzie zaliczać się do głównych faworytów, choć zawody w Niemczech pokazały, że w tych rozgrywkach należy liczyć się z niespodziankami – w finale bowiem zameldował się jadący z „dziką kartą” Norick Blödorn. W drugiej rundzie nominację do startu od gospodarza dostał Mateusz Cierniak – kolejny z czołowych juniorów PGE Ekstraligi, w dodatku reprezentujący klub z południowo-wschodniej części naszego kraju, Motor Lublin. Również rola rezerwy toru przypadła zawodnikom z tego regionu – Michałowi Curzytkowi, który wprawdzie reprezentuje barwy wrocławskiej Sparty, ale jest wychowankiem Stali Rzeszów (w drużynie krośnieńskich Wilków jeździ jego młodszy brat, Bartosz), a także Dawidowi Rempale, który, podobnie jak cały klan, wywodzi się z Tarnowa.

Z kolejnych pozycji w klasyfikacji atak na czołowe lokaty przypuścić mogą m.in. Francis Gusts, Alexander Woentin czy Mark Karion, a także kolejny z reprezentantów Polski, Mateusz Świdnicki. W Stralsund zabrakło natomiast uznawanego za członka szerokiego grona faworytów, Jonasa Seifert-Salka – Duńczyka z powodu kontuzji w ostatniej chwili zastąpił Petr Chlupáč. Tym razem Seifert-Salk powinien już stanąć pod taśmą, jednak straty wynikające z opuszczonego turnieju w Niemczech będzie trudno odrobić. Nasi południowi sąsiedzi będą natomiast liczyli na Jana Kvěcha, który w trakcie sezonu miał okazję poznać lepiej krośnieński owal, dołączając do zespołu Wilków po nieudanych startach w PGE Ekstralidze w barwach Falubazu. Innym zawodnikiem miejscowego klubu na liście startowej jest Marko Lewiszyn – ciężko jednak spodziewać się po Ukraińcu, aby powalczył z przedstawicielami czołowych nacji w czarnym sporcie o wysokie lokaty.

SOBOTA – 25 WRZEŚNIA 2021

19:15 Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów, Krosno – 2. runda: ZAWODY 

Komentarz: Michał Korościel – Jakub Pieczatowski

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.