6. kolejka piłkarskiej Ekstraligi kobiet w TVP Sport i transmisjach internetowych

Po inauguracji eliminacji do mistrzostw świata w Australii i Nowej Zelandii powraca ligowa rywalizacja piłkarek. W najbliższy weekend rozegrana zostanie szósta kolejka Ekstraligi. Niewątpliwym hitem tej serii spotkań będzie pojedynek wicemistrza z mistrzem sezonu 2020/2021 – TME SMS Łódź podejmować […]

Po inauguracji eliminacji do mistrzostw świata w Australii i Nowej Zelandii powraca ligowa rywalizacja piłkarek. W najbliższy weekend rozegrana zostanie szósta kolejka Ekstraligi.

Niewątpliwym hitem tej serii spotkań będzie pojedynek wicemistrza z mistrzem sezonu 2020/2021 – TME SMS Łódź podejmować będzie Czarnych Antrans Sosnowiec. Są to także dwie jedyne niepokonane drużyny w tym roku – Czarni mają jednak do odrobienia zaległe spotkanie drugiej kolejki w Krakowie. To, co różni te zespoły, to sytuacja kadrowa w formacji ataku – obrończynie tytułu nie będą mogły już w tym sezonie najprawdopodobniej skorzystać z Dżesiki Jaszek, która po raz drugi w ciągu roku zerwała więzadło w kolanie, natomiast zmagająca się przed przerwą reprezentacyjną z urazem Klaudia Jedlińska ma powrócić do składu SMS-u, gdzie czeka już inna niedawna rekonwalescentka, Paulina Filipczak. Pamiętać jednak należy, że już bez Jaszek w składzie Czarni strzelili aż 11 bramek Tarnovii dwa tygodnie temu.

Beniaminek, który swoje mecze domowe gra w czasie remontu stadionu MKS-u w Woli Rzędzińskiej, podejmować będzie Górnika Łęczna – wicelidera tabeli, który z kolei osłabiła kontuzja młodej, ale już mającej na koncie dwa gole w tym sezonie Ekstraligi Aleksandry Posiewki. Strzelecką formę łęcznianki pokazały jednak w poprzedniej kolejce, gdy pięciokrotnie trafiały do bramki Śląska, a Macleans Chinonyerem awansowała na drugie miejsce w klasyfikacji strzelczyń.

Drugi z górniczych klubów, GKS Katowice uda się na wyjazd właśnie do Wrocławia. Dla Śląska będzie to dopiero drugie spotkanie z drużyną spoza czołowej czwórki poprzedniego sezonu. Beniaminka z Bielska-Białej wrocławianki pokonały jednak tylko 2:1. Gieksa z kolei przyjedzie podbudowana nie tylko wygraną z Olimpią Szczecin, ale także wyczekiwanym debiutem w kadrze A Klaudii Maciążki, która na skutek kontuzji wspomnianej Klaudii Jedlińskiej została przez Ninę Patalon wezwana ze zgrupowania kadry U19 i dostała okazję do zaprezentowania się na Polsat Plus Arenie w Gdańsku w meczu z Belgijkami.

Na potknięcie GKS-u liczy natomiast Medyk Konin, który nieoczekiwanie przegrał przed dwoma tygodniami ze Sportisem KKP Bydgoszcz, a teraz podejmować będzie Rekord Bielsko-Biała – beniaminka, który walczy o wyjście ze strefy spadkowej. Bydgoszczanki natomiast po nieudanym starcie sezonu będą chciały kontynuować zwycięską passę w niedzielę, gdy nad Brdę przyjedzie AZS UJ Kraków, który dla odmiany po dobrym początku przegrał przed dwoma tygodniami 0:3 z AP Lotosem Gdańsk. Również dla gdańszczanek sezon nie rozpoczął się najlepiej, ale w derbach Północy z Olimpią Szczecin upatrywać mogą one szans na poprawę swojego dorobku punktowego.

Aby przejść do transmisji na Youtube lub Facebooku, kliknij logo na poniższej rozpisce.

SOBOTA – 25 WRZEŚNIA 2021

10:10 Ekstraliga – 6. kolejka: TME SMS ŁÓDŹ – CZARNI ANTRANS SOSNOWIEC 

Komentarz: Szymon Borczuch – Joanna Tokarska (z Łodzi)

12:00 Ekstraliga – 6. kolejka: MKS OLIMPIA SZCZECIN – AP LOTOS GDAŃSK
Może być ilustracją

12:00 Ekstraliga – 6. kolejka: KKPK MEDYK POLOMARKET KONIN – REKORD BIELSKO-BIAŁA
https://yt3.ggpht.com/ytc/AKedOLStGcmZOXU9IvgftIQwIU7a_FGZKY999B9iR1Wh7w=s88-c-k-c0x00ffffff-no-rj

NIEDZIELA – 26 WRZEŚNIA 2021

12:00 Ekstraliga – 6. kolejka: SPORTIS KKP BYDGOSZCZ AZS UJ KRAKÓW


12:00 Ekstraliga – 6. kolejka: ŚLĄSK WROCŁAW – GKS KATOWICE
https://yt3.ggpht.com/eDgCQFQAhmCIuUVxhNpzWNlAiQwk_Bb4T-vaC6IlvWu8-xeggs-95An0AZegPx6dFbQ12rezWw=s88-c-k-c0x00ffffff-no-rj

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.