Druga runda Pucharu Świata w kolarstwie przełajowym w Eurosport Playerze

Przed nami druga runda Pucharu Świata w kolarstwie przełajowym. Środowe zawody w Fayetteville obejrzeć będzie można w Eurosport Playerze. Niedzielne zmagania kobiet w Waterloo zakończyły się całkowicie holenderskim podium – wygrała Marianne Vos, która w poprzednim sezonie nie odgrywała wielkiej […]

Przed nami druga runda Pucharu Świata w kolarstwie przełajowym. Środowe zawody w Fayetteville obejrzeć będzie można w Eurosport Playerze.

Niedzielne zmagania kobiet w Waterloo zakończyły się całkowicie holenderskim podium – wygrała Marianne Vos, która w poprzednim sezonie nie odgrywała wielkiej roli, a na mecie za nią zameldowały się mistrzyni świata Lucinda Brand i notująca świetny początek sezonu Denise Betsema. Za nimi znalazła się mistrzyni olimpijska w MTB, Jolanda Neff i to w niej należy upatrywać największą nadzieję na niespodzianki w tym sezonie. W pierwszej dziesiątce uplasowały się też dwie zawodniczki z kategorii młodzieżowej – Kata Blanka Vas i Puck Pieterse. Z kolei dużym rozczarowaniem na początku sezonu jest postawa Rebecci Fahringer, która zarówno w zawodach z serii USCX, jak i w niedzielę w Waterloo plasowała się poniżej oczekiwań.

U panów dominację w cyclocrossowym peletonie potwierdził Eli Iserbyt, o pół minuty wyprzedzając na mecie Michaela Vanthourenhouta i o kolejne 13 sekund kolejnego z Belgów, Quintena Hermansa. Różnica poziomu w męskich zawodach była wręcz zatrważająca – dopiero od piątego Nielsa Vandeputte (1:38 straty do triumfatora) różnice były stosunkowo niewielkie. W tej grupie znaleźli się m.in. Toon Aerts, który podobnie jak Fahringer spisuje się do tej pory poniżej oczekiwań, a także Vincent Baestens, który w słabszej stawce USCX radził sobie najlepiej. W Fayetteville ci zawodnicy będą mieli okazję do rewanżu za niedzielne niepowodzenia.

ŚRODA – 13 PAŹDZIERNIKA 2021

19:30 Puchar Świata UCI, Fayetteville, USA: WYŚCIG ELITY KOBIET na żywo


20:55 Puchar Świata UCI, Fayetteville, USA: WYŚCIG ELITY MĘŻCZYZN na żywo

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.