Weekend z polską siatkówką na antenach Polsatu Sport

Kanały Polsatu Sport pokażą jeden mecz TAURON 1.Ligi mężczyzn, trzy mecze TAURON Ligi kobiet oraz całą 3. kolejkę PlusLigi. CZWARTEK – 14 PAŹDZIERNIKA Meczem TAURON 1. Ligi mężczyzn, który zostanie pokazany w Polsacie Sport Extra, będzie spotkanie KPS-u Siedlce z […]

Kanały Polsatu Sport pokażą jeden mecz TAURON 1.Ligi mężczyzn, trzy mecze TAURON Ligi kobiet oraz całą 3. kolejkę PlusLigi.

CZWARTEK – 14 PAŹDZIERNIKA

Meczem TAURON 1. Ligi mężczyzn, który zostanie pokazany w Polsacie Sport Extra, będzie spotkanie KPS-u Siedlce z Legią Warszawa. Gospodarze będą mieli okazję rozegrać pierwszy mecz na własnej hali. Dotychczas w delegacji ograli 3:0 Strzelce Opolski oraz 3:2 Olimpię Sulęcin, oraz Krispol Wrześnię. Legia Warszawa przegrała z 0:3 MKS-em Będzin i 2:3 z Norwidem Częstochowa. Kolejkę wcześniej ograli 3:0 Avię Świdnik.

PIĄTEK – 15 PAŹDZIERNIKA

O 17:30 w TAURON Lidze zmierzą się ze sobą Pałac Bydgoszcz i Developres Rzeszów. Bydgoszczanki ostatni raz ograły siatkarki z Rzeszowa w 2016 roku. Teraz o zwycięstwo może być równie trudno, ponieważ ekipa Developress nie przegrała w tym sezonie żadnego spotkania.

Wieczorem dojdzie do starcia Projektu Warszawa z Jastrzębskim Węglem. Obie drużyny weszły w ten sezon bardzo dobrze i po dwóch kolejkach mają na swoim koncie po 6 punktów i bilans setów 6:1. Faworytem będą przyjezdni, jednak bilans ostatnich dziesięciu spotkań w warszawskiej hali wynosi 6-4 na korzyść Projektu.

SOBOTA – 16 PAŹDZIERNIKA

Dzień otworzy pojedynek Warty Zawiercie z GKS-em Katowice. To może być naprawdę intrygujący pojedynek, ponieważ zarówno Warta, jak i GKS są obecnie w świetnej formie. Gospodarze pokonali już Ślepsk Suwałki i Trefl Gdańsk. Goście również ograli Gdańsczan, ale i wygrali z Asseco Resovią.

W Kędzierzynie miejscowa ZAKSA zagra z beniaminkiem z Lublina. Faworytem spotkania będzie oczywiście ekipa gospodarzy, która po meczach ze Stalą Nysa i Czarnymi Radom ma komplet punktów i żadnego straconego seta. Luk Lublin cały czas czeka na pierwszy punkt.

O 20:30 Skra Bełchatów zagra ze Stalą Nysa. Gospodarze dotychczas wygrali 3:1 z Cuprum Lubin i 3:2 z AZS-em Olsztyn. Przyjezdnych po dwóch trudnych pojedynkach z ZAKSĄ i Jastrzębskim Węglem zagra z kolejnym trudnym rywalem. Czy gościom uda się ugrać chociaż set?

NIEDZIELA – 17 PAŹDZIERNIKA

Na początek niedzielnych zmagań dojdzie do zmagań Asseco Resovii z Czarnymi Radom. Rzeszowianie po ostatniej porażce w Katowicach mają teraz świetną okazję do odbicia się. Czarni póki co przegrali 0:3 z Projektem Warszawa i ZAKSĄ.

Wyrównanym spotkaniem będzie na pewno mecz Trefla Gdańsk z Cuprum Lubin. Obie ekipy na razie przegrały dwa swoje mecze. Większe szanse na przełamanie ma ekipa z Gdańska, ponieważ to ona wygrała wszystkie ostatnie starcia z Cuprumem, licząc od lutego 2017 roku.

Kolejkę zakończy mecz Ślepsk Suwałki – AZS Olsztyn. Obie ekipy grały ze sobą dotychczas 4 razy. Trzy spotkania wygrali Suwalszczanie, jednak sezon temu na hali Ślepska to AZS triumfował 1:3.

PONIEDZIAŁEK – 18 PAŹDZIERNIKA

Słabo radząca sobie dotychczas drużyna Volley Wrocław zagra z jeszcze gorzej radzącą sobie ekipą z Bielska-Białej. Gospodynie na wygraną z BKS-em czekają już 3 lata. Czy tym razem uda im się przełamać ten impas?

Tydzień zakończy mecz Joker Świecie – MKS Kalisz. Gospodynie przegrały wszystkie swoje trzy spotkania. Przyjezdne mają na koncie mecz mniej. Po przegranej 0:3 z Developresem wygrały 3:1 z Volley Wrocław. W tamtym roku w Świeciu było 1:3 dla ekipy z Kalisza.

CZWARTEK – 14 PAŹDZIERNIKA

20:30 Tauron 1. Liga – 5. kolejka: KPS SIEDLCE – LEGIA WARSZAWA

PIĄTEK – 15 PAŹDZIERNIKA

17:30 Tauron Liga – 4. kolejka: POLSKIE PRZETWORY PAŁAC BYDGOSZCZ – DEVELOPRES BELLA DOLINA RZESZÓW


20:30 PlusLiga – 3. kolejka: PROJEKT WARSZAWA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL


SOBOTA – 16 PAŹDZIERNIKA

14:45 PlusLiga – 3. kolejka: ALURON CMC WARTA ZAWIERCIE – GKS KATOWICE


17:30 PlusLiga – 3. kolejka: GRUPA AZOTY ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE – LUK LUBLIN


20:30 PlusLiga – 3. kolejka: PGE SKRA BEŁCHATÓW – STAL NYSA


NIEDZIELA – 17 PAŹDZIERNIKA

14:45 PlusLiga – 3. kolejka: ASSECO RESOVIA RZESZÓW – CERRAD ENEA CZARNI RADOM


17:30 PlusLiga – 3. kolejka: TREFL GDAŃSK – CUPRUM LUBIN


20:30 PlusLiga – 3. kolejka: ŚLEPSK MALOW SUWAŁKI – INDYKPOL AZS OLSZTYN

PONIEDZIAŁEK – 18 PAŹDZIERNIKA

17:30 Tauron Liga – 4. kolejka: #VOLLEYWROCŁAW – BKS BOSTIK BIELSKO-BIAŁA 


20:30 Tauron Liga – 4. kolejka: JOKER ŚWIECIE – ENERGA MKS KALISZ 

About Jakub Barabasz