Druga runda Super League Triathlon w Viaplay

Monachium będzie gospodarzem drugiej rundy zmagań w Super League Triathlon 2021. Zawody obejrzeć będzie można w Viaplay. Przed tygodniem w Londynie żeńskie zawody zdominowały Brytyjki – wygrała Jessica Learmonth przed Georgią Taylor-Brown i Vicky Holland. Bardzo dobrze w pływaniu i […]

Monachium będzie gospodarzem drugiej rundy zmagań w Super League Triathlon 2021. Zawody obejrzeć będzie można w Viaplay.

Przed tygodniem w Londynie żeńskie zawody zdominowały Brytyjki – wygrała Jessica Learmonth przed Georgią Taylor-Brown i Vicky Holland. Bardzo dobrze w pływaniu i jeździe rowerowej zaprezentowała się Vittoria Lopes – Brazylijka jednak w biegu straciła ponad 90 sekund i nie przystąpiła do końcowego etapu zmagań, co miało wpływ choćby na to, że nie mogła wykorzystać wywalczonego prawa do skrócenia finałowej trasy biegu. To właśnie okazało się kluczowe w rywalizacji mężczyzn – Hayden Wilde w ten właśnie sposób zyskał przewagę nad Vincentem Luisem, którą utrzymał do linii mety. W rywalizacji drużynowej prowadzą Orły (91 pkt.) przed Skorpionami (71 pkt.), Rekinami (66 pkt.) i Gepardami (61 pkt.), a stawkę zamykają Nosorożce (35 pkt.).

W Monachium zobaczymy inny format rozgrywania triathlonu – Equalizer. W pierwszym etapie zawodnicy startują w wybranej konkurencji (tym razem będzie to jazda rowerem) indywidualnie, a ich czasy są podstawą do ustalenia kolejności na starcie drugiego etapu – rywalizacji pościgowej. Ta odbędzie się w „klasycznej” kolejności pływanie-rower-bieg, ale za to podwójnej. Pierwsza osoba na mecie pierwszej części pływackiej wywalczy prawo do skrócenia sobie trasy na drugim odcinku biegowym. Do zdobycia są też punkty w klasyfikacjach poszczególnych konkurencji – to, co przyniosło 10 dodatkowych punktów Orłom za sprawą wspomnianej Brazylijki Lopes.

NIEDZIELA – 12 SIERPNIA 2021

14:00 Super League Triathlon, Monachium, Niemcy: ZAWODY KOBIET I MĘŻCZYZN 

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.