Druga runda World Triathlon Championship Series w Polsacie Sport Extra

Po ponad miesięcznej przerwie powraca rywalizacja w World Triathlon Championship Series. Zmagania w Abu Zabi będzie można obejrzeć w Polsacie Sport Extra. Pierwsza runda nowego sezonu odbyła się w Hamburgu i pod nieobecność uczestników Super League Triathlon zakończyła się triumfem […]

Po ponad miesięcznej przerwie powraca rywalizacja w World Triathlon Championship Series. Zmagania w Abu Zabi będzie można obejrzeć w Polsacie Sport Extra.

Pierwsza runda nowego sezonu odbyła się w Hamburgu i pod nieobecność uczestników Super League Triathlon zakończyła się triumfem reprezentantów gospodarzy – Laury Lindemann oraz Tima Hellwiga. W Abu Zabi spodziewać się możemy jednak już mocniejszej stawki i obojgu liderom klasyfikacji WTCS będzie ciężko obronić swoje pozycje. Choć na liście startowej zmagań mężczyzn brakuje m.in. braci Brownlee, Alexa Yee, Martena Van Riela, Jacoba Birthwshitle, Mario Moli czy Kristiana Blummenfelta, pojawią się tacy zawodnicy jak Léo Bergere, Vincent Luis, Morgan Pearson, Hayden Wilde czy Vasco Vilaça. Chęć rewanżu na młodszym koledze z reprezentacji będzie dodatkowo motywować za to Jonasa Schomburga, dla którego będzie to siódmy start w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Listę startową rywalizacji pań otwiera wspomniana Lindemann, jednak główną bohaterką zmagań ma być Flora Duffy – po zdobyciu tytułów mistrzyni olimpijskiej oraz mistrzyni świata reprezentantka Bermudów udała się na zasłużony odpoczynek, odpuszczając zarówno inaugurację nowego sezonu w Hamburgu, jak i całą serię Super League Triathlon. W swoim czwartym starcie w Abu Zabi powalczy jednak o pierwszy triumf na znanym z Formuły 1 obiekcie Yas Marina. Do rywalizacji w serii mistrzostw świata powracają też Brytyjki, które w SLT odegrały pierwszoplanowe role – Jessica Learmonth, Georgia Taylor-Brown, Beth Potter, Vicky Holland, Sophie Coldwell czy wybrana niedawno do Komisji Zawodniczej ITU Non Stanford, a także ich rodaczka Lucy Charles-Barclay. Warto jednak zwrócić uwagę też na przedstawicielki innych nacji – Francuzkę Cassandre Beaugrand, Holenderkę Rachel Klamer czy Amerykanki, wprawdzie bez Katie Zaferes, ale z Summer Rappaport, Taylor Spivey i Taylor Knibb.

W Abu Zabi zaprezentuje się też reprezentacja Polski. Roksana Słupek i Paulina Klimas mają za sobą udane dwa tygodnie na zawodach Pucharu Świata w Korei –  Słupek zajęła czwarte i piąte miejsce, a Klimas dwukrotnie była szósta. Mniej szczęścia miał Maciej Bruździak – 14. w Haeundae, tydzień później w Tongyeongu nie ukończył rywalizacji. W Emiratach dołączy do nich Alicja Ulatowska.

fot. © World Triathlon Media / Petko Beier

PIĄTEK – 5 LISTOPADA 2021

10:55 World Triathlon Championship Series, Abu Zabi, ZEA: WYŚCIG MĘŻCZYZN


12:55 World Triathlon Championship Series, Abu Zabi, ZEA: WYŚCIG KOBIET

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.