Drugi tydzień Autumn Nations Series w Canal+

W ten weekend wszystkie sześć reprezentacji znanych z Pucharu Sześciu Narodów wybiegnie na boiska rozegrać rankingowe, choć towarzyskie spotkania rugby. Dwa z nich będzie można obejrzeć na kanałach Platformy Canal+. Weekend z rugby rozpocznie się na Aviva Stadium w Dublinie, […]

W ten weekend wszystkie sześć reprezentacji znanych z Pucharu Sześciu Narodów wybiegnie na boiska rozegrać rankingowe, choć towarzyskie spotkania rugby. Dwa z nich będzie można obejrzeć na kanałach Platformy Canal+.

Weekend z rugby rozpocznie się na Aviva Stadium w Dublinie, gdzie reprezentanci Zielonej Wyspy zagrają z Japończykami. Goście przed dwoma tygodniami przegrali na swoim stadionie z Australijczykami 23:32, gospodarze natomiast dopiero rozpoczynają swoje jesienne spotkania, po tym jak odwołany został ich wyjazd do Las Vegas, gdzie mieli zagrać z USA. Równolegle w Rzymie na Stadio Olimpico tradycyjny outsider Pucharu Sześciu Narodów, Włosi, podejmować będą Nowozelandczyków. Nie tylko poziom Azzurri stawia w roli faworyta drużynę przyjezdną, ale też zeszłotygodniowa wygrana w Cardiff z Walijczykami aż 38 punktami (wyrównane najwyższe zwycięstwo tej reprezentacji na wyjeździe z tym rywalem).

Walijczycy z kolei będą mieli okazję do rehabilitacji w starciu z RPA – podobnie jak Irlandczycy dopiero zaczynającymi swoje jesienne mecze i zarazem będący swego rodzaju zagadką dla obserwatorów rugby. Mniej więcej wiemy jednak, czego spodziewać się po reprezentacji Tonga, która po przegranej 14:60 w Edynburgu tym razem zagra w Londynie z Anglikami. W sobotę rozegrane zostanie też spotkanie Francuzów z Argentyńczykami. Weekend w Autumn Nations Series zamknie natomiast chyba najciekawiej zapowiadający się pojedynek Szkotów ze wspominanymi wcześniej Australijczykami.

SOBOTA – 6 PAŹDZIERNIKA 2021

13:55 Autumn Nations Series: IRLANDIA – JAPONIA 


18:25 Autumn Nations Series: WALIA – RPA