Inauguracja torowej Ligi Mistrzów w Eurosporcie

Ruszają nowe rozgrywki w kolarstwie torowym – Liga Mistrzów, organizowana przez UCI i Discovery Sports Events. Pierwszą rundę na Majorce będzie można obejrzeć na antenach Eurosportu już w tę sobotę. Liga Mistrzów to jeden z elementów strategii rozwoju kolarstwa torowego […]

Ruszają nowe rozgrywki w kolarstwie torowym – Liga Mistrzów, organizowana przez UCI i Discovery Sports Events. Pierwszą rundę na Majorce będzie można obejrzeć na antenach Eurosportu już w tę sobotę.

Liga Mistrzów to jeden z elementów strategii rozwoju kolarstwa torowego ogłoszonej wiosną 2020. W jej skład wchodzi m.in. przeniesienie mistrzostw świata z wiosny na jesień oraz zastąpienie Pucharu Świata przez Ligę Mistrzów i Ligę Narodów. W zmaganiach wyższej rangi zobaczymy po 36 zawodników i zawodniczek, podzieleni na sprinterów i dystansowców. W każdej z kategorii rozegrane zostaną po dwie konkurencje – sprint indywidualny i keirin oraz wyścig eliminacyjny i scratch.

W gronie zakwalifikowanych zobaczymy wielkie gwiazdy tej odmiany kolarstwa – Katie Archibald, Kirsten Wild, Harrie Lavreysen, Jeffrey Hoogland, Emma Hinze czy Lea Friedrich. Nie zabraknie też reprezentantów Polski – kwalifikację do Ligi Mistrzów uzyskali lider naszej kadry sprinterów, Mateusz Rudyk, nowo kreowany mistrz Europy w omnium, Alan Banaszek, a także doświadczona Karolina Karasiewicz.

Rywalizacja w Lidze Mistrzów odbywać się będzie na przestrzeni pięciu rund – pod koniec listopada zawodnicy i zawodniczki zaprezentują się w Poniewieżu, 3 i 4 grudnia odbędą się zawody w Londynie, a ostatnia runda rozegrana zostanie w Tel Awiwie 11 grudnia.

SOBOTA – 6 LISTOPADA 2021

18:40 Liga Mistrzów, Majorka, Hiszpania: 1. RUNDA na żywo
*(do 20:00, od 20:15 w Eurosport 2 HD)

Komentarz: Adam Probosz – Grzegorz Krejner

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.