Dutch Open i Fortinet Championship w Golf Channel Polska

W tym tygodniu rozpocznie się nowy sezon PGA Tour – zmagania w edycji 2021/2022 zainauguruje Fortinet Championship. Równolegle European Tour zawita do Holandii na turniej Dutch Open. Obie imprezy pokaże Golf Channel Polska. Zmagania w Cromvoirt położonym w Nowej Brabancji […]

W tym tygodniu rozpocznie się nowy sezon PGA Tour – zmagania w edycji 2021/2022 zainauguruje Fortinet Championship. Równolegle European Tour zawita do Holandii na turniej Dutch Open. Obie imprezy pokaże Golf Channel Polska.

Zmagania w Cromvoirt położonym w Nowej Brabancji będą miały jednego bohatera wśród miejscowych fanów – Joost Luiten na własnym terenie triumfował już dwukrotnie (2013, 2016). Przed rokiem turniej w Holandii nie odbył się z powodu pandemii, a w tym nie przyciągnął zbyt wielu głośnych nazwisk, na co zapewne wpływ miało też obcięcie puli nagród z dwóch do jednego miliona euro. Zabraknie m.in. triumfatora sprzed dwóch lat, Sergio Garcíi, drugiego wówczas Nicolaia Højgaarda czy jego brata, Rasmusa, a także, co najbardziej interesuje polskich kibiców, Adriana Meronka, który przed tygodniem debiutował w BMW PGA Championship.

Nowy sezon PGA Tour rozpocznie turniej pod nowym szyldem – Fortinet Championship przed zmianą sponsora znany był jako Safeway Open i również przed rokiem inaugurował najważniejszą serię w zawodowym golfie. Czołówka szykuje się jednak do przyszłotygodniowego Ryder Cup i odpuściła turniej w Kalifornii. Mimo to pojawi się parę ważnych dla światowego golfa postacie – na czele z Jonem Rahmem i Hidekim Natsuyamą czy oglądanym ostatnio częściej w turniejach European Tour Dannym Willettem.

PIĄTEK – 17 WRZEŚNIA 2021

20:00 PGA Tour – Fortinet Championship, Napa, USA: I RUNDA

Komentarz: Jacek Person

SOBOTA – 18 WRZEŚNIA 2021

13:30 PGA European Tour – Dutch Open, Cromvoirt, Holandia: III RUNDA

Komentarz: Jacek Person

20:00 PGA Tour – Fortinet Championship, Napa, USA: II RUNDA

Komentarz: Jacek Person

NIEDZIELA – 19 WRZEŚNIA 2021

13:30 PGA European Tour – Dutch Open, Cromvoirt, Holandia: FINAŁ

Komentarz: Jacek Person

20:00 PGA Tour – Fortinet Championship, Napa, USA: III RUNDA

Komentarz: Jacek Person

PONIEDZIAŁEK – 20 WRZEŚNIA 2021

20:00 PGA Tour – Fortinet Championship, Napa, USA: FINAŁ

Komentarz: Jacek Person

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.