Dwa spotkania 33 kolejki 2. Bundesligi w Eleven Sports

To już przedostatnia seria spotkań na zapleczu Bundesligi. Wciąż nie jest znany mistrz 2. Bundesligi, niedzielna kolejka będzie bardzo ważna dla układu tabeli. Wszystkie mecz odbędą się o tej samej godzinie. Pierwszy gwizdek na wszystkich dziewięciu stadionach zagości w niedzielę, […]

To już przedostatnia seria spotkań na zapleczu Bundesligi. Wciąż nie jest znany mistrz 2. Bundesligi, niedzielna kolejka będzie bardzo ważna dla układu tabeli. Wszystkie mecz odbędą się o tej samej godzinie. Pierwszy gwizdek na wszystkich dziewięciu stadionach zagości w niedzielę, 16 maja o 15:30.

Eleven Sports pokaże dwa spotkania. Jednym z nich będzie starcie  Fortuna Düsseldorf – FC Erzgebirge Aue. Gospodarze, przy korzystnych rezultatach na innych stadionach, wciąż mają szansę na miejsce premiujące udział w barażach o Bundesligę. Drużyna Dawida Kownackiego potrafi strzelać bramki na własnym stadionie. W pięciu, z ostatnich sześciu potyczek na własnym terenie, piłkarze tej drużyny trafiali do siatki rywala. FC Erzgebirge Aue znajduje się w środkowej części tabeli, w bezpiecznym miejscu gwarantującym zostanie na zapleczu Bundesligi.

Mecz  VfL Osnabrück – Hamburger SV jest ważny dla obu ekip. Gospodarze walczą o utrzymanie i potrzebują zwycięstwa, aby przedłużyć te szanse. Z kolei Hamburger walczy o baraże do Bundesligi, jednak dwa zwycięstwa w dwóch ostatnich starciach mogę nie wystarczyć – wszystko zależy od rezultatów na innych boiskach. Co ciekawe, gospodarze przegrali ostatnich trzynaście spotkań u siebie.

NIEDZIELA – 16 MAJA 2021

15:25 2. Bundesliga – 33. kolejka: FORTUNA DÜSSELDORF – FC ERZGEBIRGE AUE 
Ipla

15:25 2. Bundesliga – 33. kolejka: VFL OSNABRÜCK – HAMBURGER SV 
Ipla

About Michał Dąbrowski

Piszę o sporcie, bo lubię.