Ekscytujące mecze 1/8 finału NBA na antenie Canal+Sport

Wielki finał zbliża się do nas wielkimi krokami. W tym tygodniu będziemy mogli obejrzeć cztery spotkania w Canal+Sport. Dwukrotnie będziemy śledzić rywalizację Lakersów ze Słońcami. Phoenix Suns – Los Angeles Lakers. Będzie to pierwszy mecz 1/8 finału ligi NBA. Słońca jako faworyci […]

Wielki finał zbliża się do nas wielkimi krokami. W tym tygodniu będziemy mogli obejrzeć cztery spotkania w Canal+Sport. Dwukrotnie będziemy śledzić rywalizację Lakersów ze Słońcami.

Phoenix Suns – Los Angeles Lakers. Będzie to pierwszy mecz 1/8 finału ligi NBA. Słońca jako faworyci znajdujący się na drugiej pozycji są pewni zwycięstwa z powstającymi od nowa Jeziorowcami. Na pewno będzie to meczący mecz dla duetu James i Davis. Ostatnie starcie, które stoczyły obie drużyny, odbyło się w niedziele. Żółto-biali wygrali je z przewagą dziewięciu punktów, więc trener Frank Vogel musi wystawić skład, który zdeklasuje przeciwników.

Boston Celtics – Brooklyn Nets. Na wschodzie pierwszym meczem będzie starcie Siatek z drugiej oraz Celtów z siódmej pozycji. Czarno-biali ostrzą zęby na grę finałową i to starcie powinno być tylko jednym z kilku schodków podczas wspinaczki do gry na szczycie. Celtowie zdają sobie sprawę z kim muszą się zmierzyć. Nie będzie to łatwe spotkanie, bo Brad Stevens ma dobry zespół, lecz brakuje im wykończenia. Koledzy Kevina Durianta są znani ze swojej ofensywnej, jak i defensywnej gry. Co z tego wynika? Celtowie mają twardy orzech do zgryzienia.

Portland Trail Blazers – Denver Nuggets. Pionierzy mają za sobą masę dobrych meczów i wszystkie pojedynki z drużyną przeciwną były bardzo wyrównane. Nuggetsi w większości stoczonych starć pokazywały swoją dominację, która spowodowała, że znajdują się aż na trzeciej pozycji. Z drużyny czarno-czerwonych na parkiecie nie zawita Zach Collins z powodu kontuzji kostki.

Atlanta Hawks – New York Knicks. Jastrzębie mimo, że znajdują się jedno miejsce niżej niż pomarańczowo-niebiescy, są faworytami tego spotkania. Mieszkańcy Atlanty w ostatnich dziesięciu spotkaniach średnio zdobywali dwieście dwadzieścia pięć punktów, a Knicksi jedynie dwieście. Jak dobrze wiemy play-offy są najbardziej wymagającymi spotkaniami, gdyż wszystkie zespoły pragną zwyciężyć i zwieńczyć cały sezon wygraną.

Phoenix Suns – Los Angeles Lakers. Będzie to już drugi mecz obu zespołów w tym tygodniu, a przy okazji, będzie to ostatni mecz NBA w tym tygodniu. Monty Williams wraz ze swoim sztabem szkoleniowym po środowym spotkaniu dowie się, czy jego ostatnie decyzje były trafne. Czy Frank Vogel zaryzykuje i wpuści swoje gwiazdy na cały mecz, czy może będzie stopniowo wprowadzał swoich kluczowych zawodników? A oto plan meczów:

ŚRODA – 26 MAJA 2021

04:00 NBA – play-off, 1/8 finału: PHOENIX SUNS – LOS ANGELES LAKERS 
CANAL+ Sport HD
Komentarz: Michał Łopaciński – Waldemar Kijanowski

SOBOTA – 29 MAJA 2021

02:30 NBA – play-off, 1/8 finału: BOSTON CELTICS – BROOKLYN NETS 
CANAL+ Sport HD
Komentarz: Michał Łopaciński – Szymon Szewczyk

19:30 NBA – play-off, 1/8 finału: MIAMI HEAT – MILWAUKEE BUCKS 
CANAL+ Sport HD
Komentarz: Bartłomiej Tomczak – Dominik Tomczyk

22:00  NBA – play-off, 1/8 finału: PORTLAND TRAIL BLAZERS – DENVER NUGGETS 
CANAL+ Sport HD
Komentarz: Artur Kwiatowski – Dominik Tomczyk

NIEDZIELA – 30 MAJA 2021

19:00 NBA – play-off, 1/8 finału: ATLANTA HAWKS – NEW YORK KNICKS 

Komentarz: Artur Kwiatkowski – Hubert Radke

21:30 NBA – play-off, 1/8 finału: LOS ANGELES LAKERS – PHOENIX SUNS 
CANAL+ Sport HD
Komentarz: Gabriel Rogaczewski – Hubert Radke

About Antoni Borkowski