Eliminacje Euro 2016: Wysokie zywcięstwo Belgów!

Reprezentacja Belgii zgodnie z planem zwyciężyła w Brukseli w meczu z Andorą. Podopieczni Marca Wilmotsa na tle mniej wymagającego rywala zaprezentowali swój cały potencjał ofensywny, dzięki czemu pierwszy mecz w eliminacjach do Euro 2016 zakończyli imponującym zwycięstwem aż 6:0. ©AFP/Getty […]

©AFP/Getty Images

Belgowie długo nie potrafili przebić się przez zasieki obronne gości z Andory. Sztuki tej w 31. minucie dokonał jednak Kevin De Bruyne, jednak zadanie miał ułatwione, gdyż strzelał z piłki ustawionej na jedenastym metrze od bramki przeciwnika. Po „napoczęciu rywali” Belgowie złapali wiatr w żagle i szybko sprawili, że mecz stał się bardzo jednostronnym widowiskiem. Już trzy minuty później De Bruyne po raz kolejny wpisał się na listę strzelców. Skrzydłowy Vfl Wolfsburg wykończył kontratak wyprowadzony przez Divocka Origiego, podwyższając wynik meczu na 2:0. Kolejna bramka padła po dośrodkowani piłki z lewej strony boiska przez Vertonghena, do piłki najwyżej wyskoczył Chadli i umieścił piłkę w bramce. Przewaga „Czerwonych Diabłów” nie podlegała dyskusji, a kolejne bramki były tylko kwestią czasu.

W drugiej połowie na bramki czekaliśmy niespełna kwadrans. W 59. minucie Divock Origi zwiódł przed pole karnym obrońcę i posłał silny strzał w kierunku bramki z którym nie poradził sobie bramkarz gości. Kilka minut później bramkarz Andory- Ferran Pol znowu musiał wyciągać piłkę z siatki. Tym razem to Dries Mertens z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki. Ten sam zawodnik trzy minuty później strzelił gola na 6:0, czum ustalił wynik spotkania.

Belgia po wysokim zwycięstwie w pierwszym meczu eliminacji do Euro 2016 zajmuje w grupie B drugą pozycję dlatego, że rozegrała jeden mecz mniej od liderującej Walii. Andora natomiast przegrała drugi mecz i z zerowym dorobkiem punktowym zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Belgia – Andora 6:0 (3:0)