Eliminacje ME 2016: Islandzkie El Dorado wciąż trwa.

Zwycięstwo Islandczyków w pierwszym eliminacyjnym spotkaniu z Turcją zostało okrzyknięte mianem niespodzianki pierwszych spotkań. Wygrana 3:0 z ekipą Fataha Terima nie mogła być przypadkiem, dlatego też notowania zawodników z Ziemi Ognia i Lodu znacznie skoczyły w górę. Wystarczyło to potwierdzić […]

Zwycięstwo Islandczyków w pierwszym eliminacyjnym spotkaniu z Turcją zostało okrzyknięte mianem niespodzianki pierwszych spotkań. Wygrana 3:0 z ekipą Fataha Terima nie mogła być przypadkiem, dlatego też notowania zawodników z Ziemi Ognia i Lodu znacznie skoczyły w górę. Wystarczyło to potwierdzić w spotkaniu z Łotyszami.

Łotysze, pomimo iż byli gospodarzami, nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. To Skandynawowie byli częściej przy piłce (70% posiadania piłki w I połowie) i to oni byli bliżej zdobycia bramki otwierającej wynik tego spotkania. Jednakże zakończyło się jedynie na napędzeniu Łotyszom strachu i do przerwy na tablicy widniał wynik bezbramkowy.

W drugiej połowie obraz gry się zbytnio nie zmienił. Gra się troszkę ożywiła, bowiem do głosu od czasu do czasu dochodzili gospodarze, lecz niewiele z tego wynikało. W 55. minucie czerwoną kartkę ujrzał Artjoms Rudnevs i od tego momentu gospodarze musieli radzić sobie w osłabieniu. W 66. minucie goście wyszli na prowadzenie. W polu karnym fantastycznie odnalazł się Sigurdsson, który strzałem z półobrotu pokonał bramkarza gospodarzy. Po jedenastu minutach było już 0:2, a autorem gola Gunnarsson, który najwyżej wyskoczył w powietrze po mocno „bitym” rzucie wolnym. Gospodarzy dobił Gislason, który przebojem wdarł się w pole karne, w asyście trzech, a nawet czterech piłkarzy Łotwy i płaskim strzałem nie dał najmniejszych szans Koljince.

Islandia odnosząc drugie zwycięstwo w grupie pozostała na pierwszym miejscu, wyprzedzając jedynie Czechów stosunkiem bramek. Łotwa natomiast jest na przedostatnim miejscu wyprzedzając Turcję, która w swoim dorobku punktowym nie ma ani jednego punktu.

Łotwa 0:3 (0:0) Islandia

66′ – Gylfi Sigurdsson 0:1
77′ – Aron Gunnarsson 0:2
90′ – Rurik Gislason 0:3

Żółte karki: Rudnevs, Bulvitis, Fertovs
Czerwone kartki: Rudnevs (za drugą żółtą)

Łotwa: Kolinko – Dubra, Gorkss, Bulvitis – Morozs, Gabovs, Kovalovs (81′ Visnakovs A.), Rugins (63′ Freimanis), Fertovs – Sabala (81′ Visnakovs E.), Rudnevs

Islandia: Halldorsso – Bjarnason T., Sigurdsson R., Arnason, Skulason – Bjarnason B., Gunnarsson, Sigursson G. (80′ Skulason), Hallfredsson (87′ Gislason) – Sightorsson, Bodvarsson (77′ Finnbogason)