Mecz towarzyski: Brazylia wygrywa z Argentyną 2:0, Messi nie strzelił z karnego!

W pojedynku o Superclasico de las Americas Brazylia pokonała grającą w silnym składzie Argentynę. O triumfie Canarinhos przesądziły gole napastnika występującego w Atletico Mineiro. http://www.dailymail.co.uk/ Od początku prestiżowej rywalizacji w Pekinie lepsze wrażenie sprawiali kadrowicze Gerardo Martino, ale nie potrafili […]

W pojedynku o Superclasico de las Americas Brazylia pokonała grającą w silnym składzie Argentynę. O triumfie Canarinhos przesądziły gole napastnika występującego w Atletico Mineiro.

Brazil's Tardelli celebrates with his team mate Neymar after scoring their second goal against Argentina during the international friendly soccer match titled "The Super Classic of the Americas", at the National Stadium, or the Bird's Nest, in Beijinghttp://www.dailymail.co.uk/

Od początku prestiżowej rywalizacji w Pekinie lepsze wrażenie sprawiali kadrowicze Gerardo Martino, ale nie potrafili stwarzać klarownych sytuacji pod bramką Jeffersona. Tymczasem w 28. minucie po dośrodkowaniu Oscara niepewnie interweniowali Pablo Zabaleta i Federico Fernandez, z czego skorzystał Diego Tardelli. 29-latek idealnie przymierzył przy słupku.

Jeszcze przed przerwą w polu karnym Danilo sfaulował Angela di Marię i arbiter wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Lionel Messi, jednak nie wpisał się na listę strzelców! Intencje gwiazdy Barcelony wyczuł Jefferson i odbił futbolówkę.

W 62. minucie Messi nie wykorzystał kolejnej dogodnej okazji dla Albicelestes, zaś kilka chwil później było już 2:0 – ponownie dośrodkował Oscar, piłkę zgrał David Luiz i Tardelli skierował ją do siatki po rękach Sergio Romero. Napastnik Atletico Mineiro, który w Europie występował w Betisie Sewilla, PSV Eindhoven i Anży Machaczkała, zdobył premierowe gole w narodowych barwach.

Messi był dość aktywny w chińskiej stolicy, ale lepiej od niego zaprezentował się Neymar. Brazylijczykowi dwukrotnie zabrakło nieco szczęścia, by wpisać się na listę strzelców. Ostatecznie zespół Dungi odniósł jednak pewne zwycięstwo i zdaje się wracać na właściwe tory po fatalnej końcówce mundialu.

Rywalizacja o Superclasico de las Americas odbyła się po raz trzeci w historii. W 2011 i 2012 również górą była Brazylia.

Brazylia – Argentyna 2:0 (1:0)

1:0 – Tardelli 28′
2:0 – Tardelli 64′

Składy:

Brazylia: Jefferson – Danilo, Miranda, Luiz (90′ Gil), Filipe Luis – Elias, Gustavo – Willian, Oscar, Neymar (90+6′ Robinho) – Tardelli (82′ Kaka).

Argentyna: Romero – Zabaleta, F. Fernandez, Demichelis, Rojo – Pereyra (76′ Perez), Mascherano, Lamela (61′ Pastore), Di Maria – Messi, Aguero (61′ Higuain).