Eliminacje ME 2016: Irlandia Północna zwycięża i lideruje grupie F.

Piłkarze Irlandii Północnej zgodnie z planem zwyciężyli z Wyspami Owczymi 2:0. Najsłabszy zespół w grupie nie postawił podopiecznym Martin O’Neilla trudnych warunków. Mecz rozstrzygnął się już po dwudziestu minutach minutach, dzięki czemu Irlandia Północna wysunęła się na prowadzenie w grupie […]
Piłkarze Irlandii Północnej zgodnie z planem zwyciężyli z Wyspami Owczymi 2:0. Najsłabszy zespół w grupie nie postawił podopiecznym Martin O’Neilla trudnych warunków. Mecz rozstrzygnął się już po dwudziestu minutach minutach, dzięki czemu Irlandia Północna wysunęła się na prowadzenie w grupie F.
Irlandia Północna przystępowała do meczu z kompletem punktów, w pierwszej kolejce wywalczyli bowiem cenne zwycięstwo na wyjeździe z reprezentacją Węgier. Wyspy Owcze przystępowały do spotkania z zerowym dorobkiem punktowym, gdyż wcześniej ponieśli porażkę z Finlandią.
Wynik w już w 6. minucie otworzył Gareth McAuley, piłka po dośrodkowaniu została strącona pod nogi obrońcy gospodarzy, a ten wpakował ja do bramki. Druga, zarazem ostatnia bramka padła w 20. minucie. Shane Ferguson wypatrzył w polu karnym Kyle Lafferty, który uderzył piłkę tuż obok bramkarza Gunnara Nielsena, podwyższając wynik spotkania. W 37. minucie pojawiła się jeszcze szansa dla Wysp Owczych w postaci rzutu karnego, jednak strzał Fróði Benjaminsen obronił Roy Carroll. W drugiej połowie kilka dobrych sytuacji nie wykorzystali piłkarze Irlandii Północnej, lecz nie przszkodziło im to w odniesieniu kolejnego zywcięstwa. Dzięku dwóm zwycięstwom dalej są niepokonani w grupie F i z sześcioma punktami zajmują pierwsze miejsce w tabeli.
Irlandia Północna – Wyspy Owcze 2:0 (2:0)
Gareth McAuley 6,

Kyle Lafferty 20 Irlandia Północna: 1. Roy Carroll – 2. Conor McLaughlin, 4. Gareth McAuley (56, 5. Luke McCullough), 18. Aaron Hughes, 17. Shane Ferguson – 7. Niall McGinn (67, 15. Paddy McCourt), 6. Chris Baird, 8. Steven Davis, 16. Oliver Norwood, 19. Jamie Ward – 10. Kyle Lafferty (83, 21. Josh Magennis).