Eliminacje ME 2016: Norwegia pewnie wygrywa z Maltą.

Wieczorem na stadionie w Ta’ Qali doszło do pojedynku pomiędzy Maltą a Norwegią. Było to spotkanie najsłabszych ekip grupy H do EURO 2016. Pewniakiem do wygranej była drużyna ze Skandynawii. W pierwszej kolejce obie drużyny zaznały porażki, tracąc po dwie […]

Wieczorem na stadionie w Ta’ Qali doszło do pojedynku pomiędzy Maltą a Norwegią. Było to spotkanie najsłabszych ekip grupy H do EURO 2016. Pewniakiem do wygranej była drużyna ze Skandynawii. W pierwszej kolejce obie drużyny zaznały porażki, tracąc po dwie bramki i nie strzelając żadnej. Była to okazja na pierwszy triumf.

Malta - Norwegiafot. uefa.com

Nie musieliśmy długo czekać na emocje. 3. minuta i pierwszy strzał na bramkę Malty oddany przez Kinga, jednak na posterunku był bramkarz gospodarzy Hogg. Obie drużyny były przygotowane na obronę, by nie stracić gola. Gra toczyła się głównie w środku pola. Zdarzały się pojedyncze ataki drużyny przyjezdnej, jednak sporadycznie. W 21. minucie kolejny strzał Norwegów, tym razem celny. Na listę strzelców wpisał się Dæhli, dając tym samym pierwszą bramkę dla Skandynawów w tych eliminacjach. Cztery minuty później kopia akcji, po której padła pierwsza bramka. Tym razem udało się zdobyć bramkę Kingowi po podaniu Daehliego. Szansę na 3:0 miał Elyounoussi, jednak sędzia dopatrzył się spalonego. Pierwsza połowa kończy się dominacją Norwegów.

Już w 30. sekundzie drugiej połowy Hogg’a postraszył Elyounoussi. Jednak jeszcze bez konsekwencji. 48. minuta i kolejna bramka dla Norwegów. Drugiego gola zalicza King, znów po podaniu Daehliego. Ten duet grał koncertowo. Już w tym momencie można było powiedzieć, że jest po meczu. Przez większość drugiej połowy gospodarze tylko stali i oglądali się, co z piłka robią Norwegowie. Futbol Skandynawów nie był jednak czymś wyjątkowym. Po dłuższym czasie bezbarwnej gry widoczne były w drużynie Norwegii pokłady energii. Świeży zawodnik Samuelsen spudłował w sytuacji sam na sam z Hoggiem. W 74. minucie pożegnaliśmy zawodnika meczu, Kinga. W jego miejsce pojawił się Nielsen. Od 70. minuty oglądaliśmy tylko agonie gospodarzy i nieporadność gości.

Norwegia wygrywa 3:0 i wywozi trzy punkty z Malty. Gospodarze spadają na ostatnie miejsce grupy H.

Malta – Norwegia 0-3 (0-2)