Eliminacje siatkarskiej Ligi Mistrzów: decydujący mecz Jastrzębskiego Węgla w Polsacie Sport

Koronawirus krzyżuje plany siatkarzom nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. W czwartek Jastrzębski Węgiel rozegra mecz z rumuńską Arcadą Galati, który wyłoni uczestnika Ligi Mistrzów w sezonie 2020/2021. Miejmy nadzieję, że to już będzie ostatnie spotkanie z […]

Koronawirus krzyżuje plany siatkarzom nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. W czwartek Jastrzębski Węgiel rozegra mecz z rumuńską Arcadą Galati, który wyłoni uczestnika Ligi Mistrzów w sezonie 2020/2021. Miejmy nadzieję, że to już będzie ostatnie spotkanie z tymi zawiłymi kwalifikacjami.

W tej grupie eliminacyjnej oprócz dwóch wspomnianych zespołów znajduje się węgierski Fino Kaposvar, którego gracze są na kwarantannie i nie mogą rozegrać swoich meczów. Początkowo miały się odbyć trzy miniturnieje u każdej z drużyn. Ten w Polsce miał miejsce, natomiast turniej na Węgrzech nie doszedł do skutku z powodu pandemii. Postanowiono, iż mecze w Rumunii, będą decydowały, lecz jak się okazało będzie tylko jeden mecz.

Jastrzębianie w poprzedniej fazie rozgrywek pokonali holenderską Draismę i białoruski Stroitel Mińsk. W PlusLidze Węgiel spisuje się bardzo dobrze i zajmuje drugie miejsce tuż za rewelacyjną ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. A co u naszych rywali? Mistrzowie Rumunii mają na koncie zwycięstwo i porażkę w lidze, co nie jest satysfakcjonującym rezultatem na początku sezonu. W pierwszej fazie kwalifikacji do Ligi Mistrzów Rumuni pokonali fińską drużynę VaLePa i chorwacki Mladost Ribola Kastela. Jastrzębski Węgiel jest faworytem tego pojedynku, co nie zmienia faktu, że czekają nas niesamowite siatkarskie emocje.

CZWARTEK – 12 LISTOPADA 2020

18:00 Liga Mistrzów – eliminacje: JASTRZĘBSKI WĘGIEL – C.S.M. ARCADA GALATI na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Marceli Korytek

Trudno znaleźć dobrą opiekunkę do dziecka, ale jeszcze trudniej znaleźć dobre dziecko.