Eredivisie w Polsacie Sport News i Polsacie Sport Extra

W nadchodzący weekend Polsat pokaże dla Państwa trzy spotkania 14. kolejki Eredivisie. Najpierw w sobotę na antenie Polsatu Sport News zobaczymy pojedynek Excelsior z Feyenoordem. Dzień później na Polsacie Sport Extra zobaczymy mecze PEC Zwolle z Ajaxem i PSV Eindhoven […]

W nadchodzący weekend Polsat pokaże dla Państwa trzy spotkania 14. kolejki Eredivisie. Najpierw w sobotę na antenie Polsatu Sport News zobaczymy pojedynek Excelsior z Feyenoordem. Dzień później na Polsacie Sport Extra zobaczymy mecze PEC Zwolle z Ajaxem i PSV Eindhoven z Alkmaar.

W sobotę z liderem, Ajaxem zrównać może się drużyna Feyenoordu. Bilans bramkowy jest jednak tak bardzo na korzyść zawodników z Amsterdamu, że w ten weekend nie powinniśmy oczekiwać zmiany lidera. Najbliższy rywal Feyenoordu to typowy ligowy średniak. Miejsce w połowie tabeli i solidna siedmio punktowa przewaga nad strefą spadkową. Dystans dzielący od miejsc premiowanych barażami o Ligę Europy też nie jest zbyt wielki, choć to Feyenoord będzie zdecydowanym faworytem a każdy inny wynik będzie zaskoczeniem.

Wczesne niedzielne popołudnie to czas na pojedynek ekipy Arka Milika. Drużyna Polaka zagra na wyjeździe z PEC Zwolle, co jest z pewnością większym wyzwaniem niż pojedynek z Excelsior. Zespół z Amsterdamu musi wygrać i potwierdzić mistrzowskie aspiracje.

Ostatnim starciem będzie mecz ekipy reprezentującej Holandię w Lidze Mistrzów. PSV Eindhoven podejmie u siebie Alkmaar. Gospodarze nie mogą pozwolić sobie na powtórkę z zeszłego tygodnia, kiedy stracili punkty z jednym z zespołów ze strefy spadkowej. Przez to ich strata do lidera wynosi przed tą kolejką cztery oczka.

Statystyki nadchodzących meczów

SOBOTA – 28 LISTOPAD 2015

19:45 Eredivisie – 14. kolejka: SBV EXCELSIOR – FEYENOORD ROTTERDAM na żywo
Polsat Sport News
Komentarz: Marek Kleitz

NIEDZIELA – 29 LISTOPAD 2015

14:25 Eredivisie – 14. kolejka: PEC ZWOLLE – AFC AJAX na żywo
Polsat Sport Extra HD
Komentarz: Piotr Przybysz

16:45 
Eredivisie – 14. kolejka: PSV EINDHOVEN – AZ ALKMAAR na żywo
Polsat Sport Extra HD

Komentarz: Leszek Bartnicki

About Daniel Kołodziejczyk