Europejskie puchary szczypiornistek w Eurosport Playerze

Trzecia kolejka Ligi Europejskiej i dwunasta Ligi Mistrzyń zostaną rozegrane w ten weekend. Transmisje ze spotkań można oglądać w Eurosport Playerze. Polskich kibiców najbardziej interesować będzie starcie MKS Perły Lublin z Nantes Atlantique Handball. Mistrzynie Polski po remisie w Turcji […]

Trzecia kolejka Ligi Europejskiej i dwunasta Ligi Mistrzyń zostaną rozegrane w ten weekend. Transmisje ze spotkań można oglądać w Eurosport Playerze.

Polskich kibiców najbardziej interesować będzie starcie MKS Perły Lublin z Nantes Atlantique Handball. Mistrzynie Polski po remisie w Turcji i zeszłotygodniowej wygranej z Ładą Togliatti są liderkami grupy B, a dodatkowym ich atutem jest fakt, że część z nich dobrze zna golkiperkę drużyny z Francji – z Adrianną Płaczek trenują w końcu podczas zgrupowań reprezentacji Polski. Spotkanie nie będzie jednak należało do łatwych. W drugim meczu grupy B Kastamonu Belediyesi GSK podejmować będzie wspomnianą Ładę Togliatti. W każdej z pozostałych grup w ten weekend odbędzie się tylko jeden mecz – starcia Paris 92 ze Zwiezdą Zwienigorod oraz CJF Fleury Loiret z Kubaniem Krasnodar zostały przeniesione, z kolei dopiero na 7 lutego zaplanowane jest starcie Thüringer HC ze Storhamar Håndball. W ten weekend zobaczymy zatem mecze Váci NKSE z Herning-Ukast Handbold, HC Astrachanoczka z CS Minaur Maia Bare oraz HC Dunǎrea Brǎila z Siófok KC.

Tradycyjnie w ramach Ligi Mistrzyń transmitowane będą mecze francuskich drużyn. Zarówno Metz Handball, jak i Brest Bretagne zmierzą się z klubami węgierskimi – wicelider grupy A z mającym tyle samo punktów stołecznym Ferencvárosem, a zespół wicelider grupy B z prowadzącym w tabeli Győri ETO.

SOBOTA – 23 STYCZNIA 2021

13:50 Liga Europejska EHF – faza grupowa. grupa D: HC DUNǍREA BRǍILA – SIÓFOK KC 


15:50 Liga Europejska EHF – faza grupowa. grupa A: VÁCI NKSE – HERNING-IKAST HÅNDBOLD 


15:50 Liga Europejska – faza grupowa. grupa B: MKS PERŁA LUBLIN – NANTES ATLANTIQUE HANDBALL 


17:50 Liga Mistrzyń EHF – faza grupowa. grupa B: GYŐRI AUDI ETO KC – BREST BRETAGNE HANDBALL

NIEDZIELA – 24 STYCZNIA 2021

13:50 Liga Europejska EHF – faza grupowa. grupa B: KASTAMONU BELEDIYESI GSK – HC ŁADA TOGLIATTI


13:50 Liga Europejska EHF – faza grupowa. grupa C: HC ASTRACHANOCZKA – CS MINAUR BAIA MARE 


15:50 Liga Mistrzyń EHF – faza grupowa. grupa A: METZ HANDBALL – FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 

About Wojciech Nowakowski