Europejskie puchary w piłce ręcznej w Eurosporcie

Klubowe rozgrywki pucharowe na Starym Kontynencie wkraczają w fazę pucharową. W ten weekend rozegrane zostaną mecze męskiej i żeńskiej Ligi Europejskiej. Wśród panów do czołowej szesnastki awansowała drużyna Orlen Wisły Płock. Wicemistrz Polski, który wygrał swoją grupę w pierwszej fazie […]

Klubowe rozgrywki pucharowe na Starym Kontynencie wkraczają w fazę pucharową. W ten weekend rozegrane zostaną mecze męskiej i żeńskiej Ligi Europejskiej.

Wśród panów do czołowej szesnastki awansowała drużyna Orlen Wisły Płock. Wicemistrz Polski, który wygrał swoją grupę w pierwszej fazie rozgrywek, zagra z czwartą drużyną grupy B, Sportingiem Lizbona. Drużyna z kraju, który w Tokio zadebiutuje na igrzyskach olimpijskich, nie ma jednak w swoim gronie zbyt wielu członków drużyn narodowych – zarówno rodzimej, jak i zagranicznych. Tym większe szanse na awans do ćwierćfinału mają Nafciarze. W ćwierćfinale rywalem zwycięzcy tego dwumeczu będzie triumfator starcia GOG Håndbold z CSKA Moskwa.

W żeńskich rozgrywkach od razu rozgrywane będą dwumecze 1/4 finału. W aż trzech wystąpią drużyny rosyjskie – Zwiezda Zwienigorod zagra z Nante Atlantique Handball, Łada Togliatti z Herning-Ikast Håndbold, a HC Astrachanoczka z Siófok KC. Ostatnią parę tworzą dwie drużyny z Rumunii – HC Dunǎrea Brǎila i CS Minaur Baia Mare.

WTOREK – 23 MARCA 2021

16:50 Liga Europejska EHF – 1/8 finału: CZECHOWSKIJE MIEDWIEDI – USAM NÎMES GARD 


18:35 Liga Europejska EHF – 1/8 finału: MONTPELLIER HANDBALL – KADETTEN SH HANDBALL 


20:40 Liga Europejska EHF – 1/8 finału: SPORTING CP – ORLEN WISŁA PŁOCK 

SOBOTA – 27 MARCA 2021

13:55 Liga Europejska EHF – 1/4 finału: ŁADA TOGLIATTI – HERNING-IKAST HÅNDBOLD


13:55 Liga Europejska EHF – 1/4 finału: HC DUNǍREA BRǍILA – CS MINAUR BAIA MARE


17:55 Liga Europejska EHF – 1/4 finału: ZWIEZDA ZWIENIGOROD – NANTES ATLANTIQUE HANDBALL

About Wojciech Nowakowski