Kenya Savanah Classic oraz WGC-Match Play w Golf Channel Polska

Drugi z turniejów World Golf Championships będzie największym wydarzeniem golfowym tego tygodnia. Polskich kibiców jednak interesować będzie drugi turniej European Tour w Kenii z udziałem Adriana Meronka. Obie imprezy pokazywać będzie Golf Channel Polska. Organizatorzy zeszłotygodniowych zmagań w Nairobi zmagali […]

Drugi z turniejów World Golf Championships będzie największym wydarzeniem golfowym tego tygodnia. Polskich kibiców jednak interesować będzie drugi turniej European Tour w Kenii z udziałem Adriana Meronka. Obie imprezy pokazywać będzie Golf Channel Polska.

Organizatorzy zeszłotygodniowych zmagań w Nairobi zmagali się z problemami technicznymi, które uniemożliwiły dostarczenie sygnału telewizyjnego z trzech pierwszych dni turnieju. Zmienne szczęście miał też Meronk, który świetne rundy przeplatał słabymi – przeszedł jednak cuta i w drugim starcie w sezonie otworzył swój dorobek w rankingu Race to Dubai – zajmując dzielone 47. miejsce zapisał na konto 10 oczek. W drugim tygodniu „kenijskiego swinga” nasz najlepszy golfista liczy na poprawę tego wyniku.

Tymczasem światową elitę czeka walka w formule match-play w drugiej w tym roku imprezie pod szyldem World Golf Championships. 64 najwyżej sklasyfikowanych w rankingu światowym golfistów (oprócz wycofanych Brooksa Koepki, Justina Rose’a, Adama Scotta, Gary’ego Woodlanda i Tigera Woodsa) podzielono na 16 grup, w których przez trzy dni grać będą systemem „każdy z każdym”, a zwycięzcy grup awansują do fazy play-off.

WTOREK – 23 MARCA 2021

21:00 PGA European Tour – Kenya Savannah Classic, Nairobi, Kenia: I RUNDA
Ipla
Komentarz: Jacek Person

ŚRODA – 24 MARCA 2021

19:00 PGA European Tour – Kenya Savannah Classic, Nairobi, Kenia: II RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

21:00 PGA Tour – WGC-Dell Technologies Match Play, Austin, USA: I RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

CZWARTEK – 25 MARCA 2021

11:30 PGA Tour – WGC-Dell Technologies Match Play, Austin, USA: III RUNDA 
Ipla

21:00 PGA Tour – WGC-Dell Technologies Match Play, Austin, USA: II RUNDA 
Ipla

PIĄTEK – 26 MARCA 2021

11:30 PGA Tour – WGC-Dell Technologies Match Play, Austin, USA: FINAŁ
Ipla

21:00 PGA Tour – WGC-Dell Technologies Match Play, Austin, USA: III RUNDA 
Ipla

SOBOTA – 27 MARCA 2021

19:00 PGA Tour – WGC-Dell Technologies Match Play, Austin, USA: DZIEŃ 4
Ipla

NIEDZIELA – 28 MARCA 2021

20:00 PGA Tour – WGC-Dell Technologies Match Play, Austin, USA: FINAŁ
Ipla

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.